Kotsar kogus 17 minutiga 10 punkti ja 3 lauapalli, kui Vitoria Baskonia alistas koduväljakul värske EuroCupi võitja Gran Canaria lisaajal 101:97. Kotsar, keda kohaliku meedia andmetel olid sel nädalal vaevanud seljaprobleemid, tabas kuuest kahepunktiviskest neli, kolmest vabaviskest kaks. Teine Baskonias mängiv Eesti koondislane Sander Raieste platsile ei pääsenud.

Baskonia jagab kolm vooru enne Hispaania liiga põhiturniiri lõppu põhiturniiri esikohta koos Barcelonaga, mõlemal on 26 võitu ja 5 kaotust. Järgmisel pühapäeval kohtutakse Vitorias omavahel, neljapäeval ootab Baskoniat ka välismäng seitsmendal kohal asuva Badalona Joventutiga.

Iisraeli liigas viskas Vene 19 minutiga 9 punkti, hankis 2 lauapalli ja andis 1 resultatiivse söödu, kui Jeruusalemma Hapoel sai koduplatsil jagu Euroliiga hiiust Tel Avivi Maccabist 83:76. Vene tabas viiest kaugviskest kaks, neljast vabaviskest kolm.

Põhiturniirile joone alla tõmmanud, 20 võidu ja 7 kaotusega kolmandal kohal asuv Hapoel säilitas sellega võimaluse kerkida tabelis teiseks - juhul, kui Maccabi alistab reedel viimasel mängupäeval hetkel teist kohta hoidva Tel Avivi Hapoeli.

Eeloleval nädalal ootab Venet ja Hapoeli FIBA Meistrite Liiga finaalturniir Malagas, kus reedel kohtutakse poolfinaalis Tenerifega. Tel Avivi Maccabil omakorda on pooleli haarav veerandfinaalseeria Euroliigas - kolmapäeval kohtutakse otsustavas viiendas mängus võõrsil Monacoga.