Eesti alustas mängu suurepäraselt, kui juba teisel minutil võeti üles suurepärane rünnak, mis paraku löögile ei viinud. Küll aga jõuti vastase väravavõrguni kuuendal mänguminutil, kui nurgalöögijärgses olukorras saatis palli värava poole teele Nicole Kelli ning kuigi vastase puurilukk tõrjus, saatis Eesti kapten Loviise Männiste palli jätkuolukorrast võrku. Igati teenitud teise väravani jõudis Eesti avapoolaja lõpus, kui Loora Treilop leidis sööduga kastis üksi jäetud Kätriin Altsaare, kes realiseeris kindlalt, vahendab jalgpalliliit pressiteates.

Teisel poolajal tegid mõlemad naiskonnad sõprusturniirile omaselt rohkelt vahetusi, mistõttu kujunes mäng oluliselt lahtisemaks. Teise kolmveerandtunni ainus tabamus sündis mängu üleminutitel, mil Gruusia ründaja Nino Matreveli pääses Eesti kaitsjate vahelt jooksu ning lõi palli võrku. Peagi kõlanud lõpuvile tähistas aga eestlannade 2 : 1 võitu.

14.–26. maini toimuva finaalturniiri eel on Eestil kaks neidude U17 vanuseklassi koondist: üks sünniaastatega 2006 ja 2007, kes võistleb kodusel suurturniiril, ja teine sünniaastatega 2007 ja 2008, kes võistleb praegu sõprusturniiril ning esindab Eestit sügisel U17 EM-valikturniiril.

Neidude U17 koondise peatreener Anastasija-Grazyna Shcherbachenia tunneb võiduka turniiri alguse üle rõõmu. „Mäng läks üldiselt hästi. Kohe mängu alguses oli pikk paus, sest vastase väravavaht sai vigastada, aga mängisime sellele vaatamata hästi. Saime täna kätte hea mängu, kõik mängijad said mängupraktikat ja võitsime, mis on kindlasti väga rõõmustav,“ kirjeldas Shcherbachenia mängujärgseid emotsioone.

Eestit ootab järgmine mäng ees 4. mail, kui kell 11 minnakse vastamisi Bosnia ja Hertsegoviinaga, kes kohtub täna turniiri võõrustaja Leeduga. „Läheme nende tänast mängu vaatama ja hakkame seejärel meie mänguks valmistuma. Kindlasti on mõtteainet algkoosseisu osas, sest täna tegutsesid mõned uued mängijad väga silmapaistvalt,“ lisas Shcherbachenia.

UEFA sõprusturniiri ajakava:

Teisipäev, 2. mai
kell 11.00: Eesti – Gruusia, 2 : 1
kell 16.00: Leedu – Bosnia ja Hertsegoviina

Neljapäev, 4. mai
kell 11.00: Bosnia ja Hertsegoviina – Eesti
kell 16.00: Leedu – Gruusia

Pühapäev, 7. mai
kell 11.00: Bosnia ja Hertsegoviina – Gruusia
kell 16.00: Eesti – Leedu

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid