Möödunud hooaja finalistide poolfinaalseeria avaveerand kulges üsna tasavägiselt. Alguses ei saanud tiimid käima, sest veerandi keskpaigas oli Pärnu peal 6 : 5. Kuid siis said meeskonnad püssid paukuma ja kümne minuti järel säras tablool suvepealinlaste 19 : 15 eduseis.

Teisel veerandil olid tartlased jätkuvalt rünnakul hädas ning 3.30 enne kahe poolaja vahelise pausile minekut oli Pärnu peal juba 32 : 21. Kuigi võõrustajad vähendasid vahe peagi nelja silmale, siis viimasel minutil sopsas kahel korral kaugelt pärnakas Robert Valge, mistap valitsev meister läks riietusruumi 40 : 32 eduseisus.

Puhkepausi järel patustasid tartlased järjepanu pallikaotustega, mistap Pärnu pääses kolmandal veerandil parimal juhul ette 15 silmaga. Veerandaja viimasel sekundil sopsas Tartu äär Dontarius James raske kaugviske, kuid sellest hoolimata olid külalised otsustava kümne minuti eel peal 55 : 45.

Kuid lähemale kui kümme silma tartlased enam ei jõudnuki. Pärnu võitis kohtumise 71 : 56 ja läks kolme võiduni toimuvat seeriat juhtima 1 : 0. Suvepealinlaste poolel tõi parimana Isaiah Hart 15 punkti, Sverre Aav ja Matt Mccarthy toetasid teda 14 silmaga. Kaotajate poolel jõudis ainsana kahekohalise punktisummani Ty Gordon, kelle arvele jäi 13 punkti. Meeskonnad võtavad taas mõõtu 5. mail Pärnu spordihallis.