Orienteerumisjooksu tänavuse MK-sarja kolmandaks osavõistluseks Norras olid kolme vahetusega teatejooksud. MK-etappidel saavad riigid välja panna kuni kolm võistkonda, kuid MK punktiarvestusse läheb vaid iga riigi parim võistkond.

Naiste teatejooksus põrus suurfavoriidiks olnud Rootsi esinduskoosseis, kui teises vahetuses eksis mitmel korral maailma esinumber Tove Alexandersson, teatas Eesti Orinteerumisliit. Võidu noppis hoopis Rootsi teine naiskond ajaga 1.41.57. Šveitsi võistkond kaotas teisena 12 sekundit ja Norra kolmandana 25 sekundit.

Eesti naiskond koosseisus Evely Kaasiku, Annika Rihma ja Sigrid Ruul saavutas väga südi esinemisega kõrge seitsmenda koha. Kaasiku ja Rihma hoidsid võistkonna kahe vahetuse jooksul tihedas tippkonkurentsis ning Ruul pääses rajale üldarvestuse kuuendana, vaid seitse sekundit liidrist.

Viimases vahetuses kasvas küll vahe liidriga enam kui 9-minutiliseks ja üldarvestuses langeti 11. kohale, kuid riikide arvestuses oli Eesti naiskond Rootsi, Šveitsi, Norra, Soome, Taani ja Tšehhi järel seitsmes.

Meeste seas läks samuti või Rootsi, nende esinduskoosseis võitis ajaga 1.37.13. Kohad teisest neljandani selgusid ägedas lõpuspurdis Soome, Norra ja Šveitsi ankrumeeste vahel, kes lõpetasid 12 sekundit pärast võitjat eelnimetatud järjestuses poolemeetriste vahedega.

Eesti meeskond jooksis koosseisus Kenny Kivikas, Lauri Sild ja Timo Sild. Avavahetuses tuli sisse 3-minutiline vahe liidritega, mida enam tagasi joosta ei õnnestunud, lõpptulemuseks jäi riikide arvestuses kaheksas koht.