Nimelt sõitis prantslane Esteban Ocon (Alpine) võistluse viimasel ringil boksi, kuid sissesõiduteel seisis samal ajal trobikond fotograafe ja ametnikke. Õnneks suutsid inimesed viimasel hetkel vormeli eest ära joosta ja keegi viga ei saanud.

Video:

„Sõitsin 300 km/h ning pidurdasin viimasel momendil (enne boksitee algust - R.V.), aga siis nägin ühtäkki inimesi. See oli hullumeelne. Täna oleks võinud juhtuda väga tõsine intsident. Kindlasti tuleb see teemaks võtta, sest me ei soovi selliseid asju näha,“ rääkis Ocon pärast võistlust. „Ma poleks tahtnud nende inimeste nahas olla, kes grupi keskel seisid.“

„Kui ma oleksin pidurdamisega hiljaks jäänud, siis oleks järgnenud katastroof,“ lisas ta.

Rahvusvaheline autoliit FIA tegi pärast sõitu etapi korraldajatele noomituse ning kinnitas, et edaspidi tehakse kõik endast olenev, et sarnaseid olukordi enam ei juhtuks.

Teema võeti jutuks ka Delfi vormeli-podcastis „Ringiga ees“:

1x
00:00

Võistluse võitis Red Bulli sõitja Sergio Pérez, kes edestas tiimikaaslast Max Verstappenit ja Charles Leclerc'i (Ferrari). Esikolmikule järgnesid Fernando Alonso (Aston Martin), Carlos Sainz (Ferrari) ja Lewis Hamilton (Mercedes).

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid