Memphis Grizzliese vastu seeriat 3:2 juhtinud Lakers pani veerandfinaali kuuendas mängus koduplatsil jõudude vahekorra kindlalt paika, võites viimase mängu 125:85 (31:20, 28:22, 41:25, 25:18). Grizzlies juhtis esimestel minutitel kohtumist nelja punktiga, kuid sealt edasi domineeris mängu Lakers.

Läänekonverentsis läbi play-in turniiri play-off'i jõudnud Lakersi resultatiivseim oli D'Angelo Russell 31 punktiga. LeBron James panustas võitu 22 ja Anthony Davis 16 silma. Grizzliesi poolelt tõid Desmond Bane ja Jaren Jackson jr vastavalt 15 ja 14 punkti.

Lakers kohtub läänekonverentsi poolfinaalis kas tiitlikaitsja Golden State Warriorsi või Sacramento Kingsiga.

Ööl vastu laupäeva alistas selg vastu seina olukorras olnud Kings võõrsil Warriorsi 118:99 (23:25, 35:26, 32:29, 28:19) ja viigistas veerandfinaalseeria 3:3 peale.

Kingsi särgis viskas Malik Monk 28 punkti, De'Aaron Foxi arvele kogunes 26 silma ja 11 lauapalli. Kaksikduubliga sai hakkama ka Keegan Murray (15 punkti, 12 lauapalli). Warriorsi suurimad skooritegijad olid Stephen Curry (29 p) ja Klay Thompson (22 p).

Seeria otsustav seitsmes mäng algab Eesti aja järgi pühapäeva õhtul kell 22.30. Kingsi ja Warriorsi vastasseis on play-offi esimeses ringis ühtlasi ainus, kus läheb tarvis seitsmendat kohtumist.

Läänekonverentsi teises poolfinaalis on vastamisi Denver Nuggets ja Phoenix Suns. Idakonverentsis heitlevad poolfinaalis omavahel Miami Heat - New York Knicks ja Philadelphia 76ers - Boston Celtics.