Neljapäevases veerandfinaalis läksid Reali ja Belgradi mehed 1.40 enne kohtumise lõppu omavahel kaklema. Kuna kummaltki poolelt poleks jäänud alles piisavalt mängijaid, et kohtumine lõpetada, kuulutasid kohtunikud matši enneaegselt lõppenuks. Partizanile läks kirja 95:80 võit.

Reede õhtul teatas Euroliiga, et mõlemale klubile on juhtunu eest määratud 50 000 euro suurune rahatrahv. Lisaks teenisid neli mängijat võistluskeelu.

Prantslasele Guershon Yabuselele (Madridi Real) määras liiga viiemängulise võistluskeelu. Yabusele haaras selja tagant Dante Exumist kinni, tõstis ta õhku ning lennutas üle enda keha põrandale pikali. Partizani teatel rebestas Exum olukorra käigus üht varbakõõlust. Kevin Punter (Belgradi Partizan), kes kakluse käigus äsas Džanan Musale näkku, teenis kahemängulise keelu. Ühemängulise keeluga karistati Gabriel Decki (Real) ja Mathias Lessorti (Partizan). Tasub mainida, et Reali mängijat Sergio Llulli, kelle toorest veast Punteri vastu olukord algas, ei karistatud üldse.

Euroliiga distsiplinaarkomisjon lisas otsuses, et karistusi apelleerida ei saa.

Mis juhtus?

Viimasel veerandajal 1.40 enne normaalaja lõppu lõi Reali äss Sergio Llull kaitses käega Kevin Punterit. Punter jooksis seejärel vihast Llullile otsa ja kahe mehe vahel tekkis kähmlus. Sellest kasvas välja suurem massikaklus mõlema meeskonna vahel.

Rüseluse käigus haaras Reali leegionär Guershon Yabusele selja tagant Dante Exumist kinni, tõstis ta õhku ning lennutas üle enda keha põrandale pikali. Hoope jagasid üksteisele teisedki mängijad, mõlema tiimi pingil istunud jooksid samuti väljakule kaklema. Partizani Mathias Lessort haaras näiteks selja tagant kinni Dzanan Musa näost ning lükkas ta pikali.

Kohtunikud, turvatöötajad ja teised ametnikud suutsid lõpuks mängijad maha rahustada. Kohtunikud kerisid kordusest olukorda mitu pikka minutit üle. Arutelu käigus jõuti järeldusele, et nii Reali kui Partizani ridades oleks tulnud praktiliselt kogu tiim riietusruumi saata. Nii otsustati kohtumine enneaegselt lõpetada ja Partizanile läks kirja 95 : 80 võit.

Partizan juhib kolme võiduni peetavat seeriat 2:0. Seeria jätkub 2. mail Belgradis.