1 : 1 viigiseisul lõppenud avakolmandiku järel läksid ukrainlased kiirelt 3 : 1 juhtima ning kuigi Eesti vähendas kaotusseisu 2 : 3-le, siis teine kolmandik lõppes külaliste 5 : 2 võiduga. Otsustaval perioodil viskasid mõlemad meeskonnad veel kaks väravat ning Eesti tunnistas lõpuks vastaste 7 : 4 paremust.

Ukraina tegi kohtumise jooksul 37 pealeviset Eesti 18 vastu.

Tänastes esimestes mängudes võitis Holland 7 : 2 (3 : 0, 3 : 2, 1 : 0) Hiinat ja Jaapan 8 : 3 (2 : 0, 1 : 2, 5 : 1) Serbiat. Hollandile oli see kolme mängu peale esimene võit, Jaapan jätkab täisedu 9 punktiga alagrupiliidrina. Homme kohtub Eesti Jaapaniga ja laupäeval turniiri viimases mängus Hiinaga.

Eestil on tabelis 5 punkti ehk normaalajavõit Hollandi ja bullitiseerias saadud võit Serbia üle, millega hoitakse kolmandat kohta. Ukraina on seitsme punktiga teisel tabelireal.

Artikkel on täiendamisel.

I kolmandik

Ukraina alustas kohtumist teravamalt - kolme minutiga viis pealeviset, neist viimane posti -, kuid viie minuti möödudes mängupilt võrdsustus. Mängitud oli 11:37, kui Pääsukesed viis juhtima kolmanda viisiku ründaja Kevin Parras, realiseerides väravaks värava taga poordi ääres kõva võitluse tulemusena litri endale hoidnud Rasmus Kiige värava eest läbi lastud söödu.

„Mängupilt on kindlasti erinev eelmistest mängudest. Vastane oli kindlasti aktiivsem pool. Suures plaanis on see meile sobiv. Tuleb väiksed korrektuurid teha ja enda vead ära parandada kaitsetsoonis. Lasime neil liiga lihtsalt värava visata,“ kommenteeris Parras ERR-ile.

„Rasmus tegi väga head tööd vastase värava taga. Võtsin ise natuke passiivsemalt tahapoole, et kui peaks litrikaotus tulema, siis on ilusti kolm mängijat litri alla, aga kui nägin, et ta võitjana sealt välja tuleb, tegin väikse liikumise värava poole. Õnnelikult põrkas ette ja muu on ajalugu!“

Ukraina andis vastulöögi perioodi 18. minutil (2.06 jäi mängida). Pikkade söötudega kiire rünnaku realiseeris Poola kõrgliigas Torunis leiba teeniv Ilja Korentšuk. Kokku sooritasid ukrainlased avakolmandikul 13 pealeviset Eesti 3 vastu.

II kolmandik

Teist kolmandikku oli mängitud vaid 1.37, kui Ukraina kasutas ära arvulise ülekaalu ja asus samuti Poola liigas mängiva Filip Pangelov-Juldaševi ilusast kaugviskest 2 : 1 juhtima.

Viigivärav oli õhus 11.16 enne perioodi lõppu ja publik juba juubeldas, kuid eestlased olid litri võrku toimetanud vea hinnaga. Kolm minutit hiljem lõid teisel pool tantsu hoopis ukrainlased - terava sööduga leidis Vadim Mazur värava ees Villem-Henrik Koitmaaga silmitsi jäänud Vitali Lialka. HK Krementšuki ääreründaja osav tagakäevise tõi tabloole Ukraina edunumbrid 3 : 1.

Jäähoki Eesti - Ukraina

Möödus kaks minutit, kui oma turniiri esimese värava viskas Eesti ründetäht 85. koondisemängu pidav Robert Rooba - 2 : 3! Resultatiivsuspunktid said kirja Saveli Novikov ja Robert Arrak. Kolmandiku lõpu poole esimest korda ülekaalu mängida saanud kodumeeskonnast oli tabamusele kõige lähemal Mark Viitanen, kuid Ukraina kannatas kaheminutilise vähemuse eeskujulikult ära.

Taaskord oskasid ukrainlased Eesti meeleolu rikkuda kolmandiku lõpus, visates seekord vähem kui minutiga kaks väravat. 1.02 jäi mängida, kui tablool säras juba Eesti masendav 2 : 5 kaotusseis.

III kolmandik

Esimese viie minutiga pandi püsti korralik väravasadu. Kõigepealt realiseeris Ukraina perioodi 3. minutil ülekaalu - 2 : 6, kaks minutit hiljem vähendas kaotusseisu Artemi Aleksandrov - 3 : 6, vaid loetud sekundite pärast pidi Koitmaa hoolimata neljast järjestikusest tõrjest jälle välja võtma - 3 : 7.

Kõva pusimise ja survestamise tulemusena õnnetus Eestil 11.41 Rooba väravast lüüa 4 : 7.

Perioodi keskel pidi Eesti minut ja 12 sekundit mängima lausa kolmekesi viie vastu, kuid pidas vapralt vastu.