Kui BC Kalev/Cramo ja Tallinna Kalev/Audentese veerandfinaalseeria laupäevane kolmas kohtumine sportlikku põnevust ei pakkunud, siis eurosarja vintsutustest taastuvad BC Kalev/Cramo mängijad suutsid pakkuda mitmeid ilukorve, sealhulgas Gilbert. Üks neist leidis aset teisel veerandajal, kui Gilberti vastu jäi kaitses vastaste ääremängija Karl Gustav Jurtšenko, kelle pingutustest ja pikast käest ei piisanud ameeriklase osava läbimurde ja tabamuse ära hoidmiseks.

BC Kalev/Cramo võitis kohtumise 84:38, kogu seeria 3:0 ning tagas pääsu poolfinaali, kus kohtub Viimsi/Sportlandiga. Pühapäeval tagas 3:0 eduga Keila KK üle poolfinaalikoha Tartu Ülikool Maks & Moorits, oodates nüüd vastast paarist Pärnu Sadam - AVIS UTILITAS Rapla.

Pärnakad juhivad kolme võiduni peetavat seeria 2:1, neljas kohtumine toimub homme suvepealinnas.