Pärast talvepausi koguni kümme järjestikust võitu teeninud St.Pauli pidi eelmises voorus koduväljakul Braunschweigi paremust tunnistama. Enne kohtumist HSV-ga oli Metsa koduklubi seisus, kus võidu korral väheneks vahe Bundesligasse viiva teise kohaga kolmele punktile.

Kohtumine algaski külalisvõistkonnale imeliselt, kui Manolis Saliakas lõi 36. minutil kohtumise avavärava. HSV reageeris väravale kiirelt ning poolajapausile mindi tänu Jonas Davidi kauglöögile 1 : 1 viigiseisul.

Kohtumise teise vaatuse alguses sai prohmakaga hakkama Mets, kes ei suutnud karistusalasse tsenderdatud palli ära klaarida ning Bakkery Jatta viis HSV 2 : 1 juhtima. Paar minutit hiljem lõi kodumeeskond veel ka kolmanda värava, kui St. Pauli puuriluku Nikola Vasilji suurepärase tõrje järel jõudis esimesena pallini Moritz Heyer, kes nahkkera kindlalt võrku lükkas.

Paarkümmend minutit enne kohtumise lõppu äratas külalismeeskonna ootused taas ülesse Elias Saad, vähendades vahe üheväravaliseks. Tärganud lootus kadus aga peatselt, kui Jakov Medici õnnetu omavärava järel seisis tablool HSV 4 :2 eduseis. Kohtumise lõpus suutis Jackson Irvine St.Pauli eest lüüa veel kolmanda värava, kuid selleks jäi Hamburgi derbis punktide teenimiseks väheseks.

Mets kuulus St. Pauli algkoosseisu ja mängis kaasa täismängu 90 minutit. Alates klubiga liitumisest jaanuaris on eestlane teinud kaasa kaheteistkümnes teise Bundesliga kohtumises ja viibinud neis platsil täisminutid.

Teise järjestikkuse kaotuse saanud St.Pauli paikneb 29 vooru järel 47 punktiga tabeli viiendal real. Võidukas HSV paikneb 56 punktiga teisel kohal.