Avakohtumise võõrsil 0 : 3 kaotanud Müncheni Bayern ärkas ellu veerandtunnise mängu järel. 17. Minutil pääses väravavahiga silmitsi Leroy Sane, ent 27-aastase Saksamaa koondislane lõi palli napilt mööda. Mõne minuti pärast saatis sama mees karistuslöögi müüri vahelt esimese posti kõrvale, kuid City kollkipper Ederson tõrjus soorituse ühe käega.

Esimese poolaja õnneseen oli Bayerni prantslasest keskkaitsja Dayot Upamecano. 19. minutil võttis ta viimase mehena maha Erling Haalandi ja vilemees näitas talle punast kaarti. Kuid olukorda sekkusid videokohtunikud, kes tuvastasid eelnevalt City ründaja napi suluseisu. Poolaja teises pooles tabas Manchester City poolkaitsja Ilkay Gundogan kauglöök Dayot Upamecano kätt. Kohtunik määras 11 meetri karistuslöögi, mille Erling Haaland saatis 37. minutil üle värava.

Kolm on kohtu seadus

Kuigi poolajal lõpus Thomas Tucheli hoolelaused jõudsid paaril korral kastist pealelöökideni, siis need jäid kinni Manchesteri mängijate meestemüüri või Edersoni kätesse. Teise poolaja esimesed kümme minutit olid taas üsna uimased, kuid siis hakkas juhtuma...

55. minutil pääses Haaland vastaste väravavahiga silmitsi, ent üks ühele olukorras pani norralane teele plönni, mille Sommer püüdis muretult. Väljaku teises otsas murdis Bayerni ridades kasti Coman, kelle terav pall käis 57. minutil ohtlikult värava eest läbi. Olukorra klaaris John Stones, kes saatis pika palli Kevin De Bruynele, kes omakorda lükkas selle edasi taas väravavahiga silmitsi pääsenud Haalandile. Kaks suurepärast võimalust raisanud ründaja kolmandal korral vajutas palli kindlalt võrku.

Sel hooajal meistrite liigas 12. värava löönud Haalandi tabamus murdis Bayerni vastupanu, kuid võõrustajad ei jäänud kuivale. Müncheni satsi mängija tsenderdus käis vastu Manuel Akanji kätt ja vilemees määras peale ekraani juures käimist 11 meetri karistuslöögi. 83. minutil penaltipunkti taha astunud Joshua Kimmich saatis nahkkera kindlalt keskele. Kuid ime ei juhtunud ja matš päädis 1 : 1 viigiga.

Bayerni eurohooaeg sai läbi ja nemad saavad veel jahtida Saksamaa kõrgliiga esikohta, kus neil on Dortmundi Borussia ees napp kahepunktiline edu. Cityl on võimalik teha kuldne duubel. Lisaks meistrite liiga poolfinaali pääsemisele on nad koduses Inglismaa liigas esikohakonkurentsis. Liider Londoni Arsenal on neist nelja punkti kaugusel, kui Cityl on üks mäng vähem peetud.

Milanos nähti lausa kuut väravat

Lissabonist toimunud avamatšist 2 : 0 võiduga koju naasnud Inter on koduliigas viis mängu järjest võiduta ja alles viiendal kohal, kuid meistrite liiga veerandfinaalis kontrollisid just nemad sündmusi. Lautaro Martinez leidis 14. minutil kastis Nicolo Barella, kes väikese konksuga saatis kaks Benfica kaitsjat kohvile ning seejärel virutas palli vasakuga ristnurka.

See sundis Benficat võtma veelgi enam riske ja see tõi tulu 39. minutil, kui Rafa Silva paremalt äärelt antud suurepärase tsenderduse lükkas Andre Onana selja taha Fredrik Aursnes. Teist poolaega alustasid teravamalt Portugali klubi mängijad, kuid nad ei suutnud omi võimalusi ära kasutada. Inter oli samal ajal märksa kliinilisem.

65. minutil saatis Itaalia satsi ründav vasakkaitsja Federico Dimarco palli karistusalasse, kus Argentina koondise ründaja Lautaro Martinez lükkas selle ühe puutega võrku. Kuraditosina minuti pärast lõi Interi kolmanda tabamuse vaid kaks minutit varem vahetusest mängu sekkunud Joaquin Correa.

86. minutil skooris Benfica poolelt keskkaitsja Antonio Silva ja viiendal lisaminutil vahetusest sekkunud ründaja Petar Musa, kuid 3 : 3 viik oli satsile väike lohutus, sest kahe matši kokkuvõttes jäid nad Interile alla tulemusega 3 : 5.

Manchester City kohtub mai keskel toimuvas poolfinaalseerias tiitlikaitsja Madridi Realiga. Teise finalisti selgitavad tulises linnalahingus Milano Inter ja AC Milan.