Stiilis, mida Euroliigas harjunud nägema Mike Jamesi või Markus Howardi laadsete viskemasinate esituses, tabas Lips ühe kohtumise otsustavatest korvidest 3.45 enne lõppu, kui lõikas ise vahelt vastaste söödu ja sopsas rünnakule sööstes pikalt mõtlemata ja kaaslasi järele ootamata kolmesega.

See korv viis Viimsi juhtima 79:69. Ligikaudu minut hiljem kasvatas veel üks kolmene Lipsult Viimsi eduseisu juba 13 punktile. Kuuest punktist lähemale TalTechil enam seejärel asja ei olnud.

Viimsi asus kolme võiduni peetavat seeriat juhtima 2:0 ning võib edasipääsu vormistada neljapäeval koduplatsil toimuvas kolmandas kohtumises. Täna peavad oma veerandfinaalseeria teise kohtumise Pärnus kohalik Pärnu Sadam ja AVIS UTILITAS Rapla.