6:6 seisult tegid pärnakad 14:2 spurdi. Veerandaja lõpuks suutsid võõrustajad vähendada vahe kaheksa punkti peale (19:27). Teisel veerandajal jätkasid Gert Kullamäe hoolealused võimsalt ning kasvatasid vaheajaks edu 18 silma peale (50:32).

Kolmandal veerandajal said Rapla pallurid oma mängu paremini käima. Pärnu meestel hakkasid samas üha vähem viskeid sisse minema. 19 sekundit enne veerandi lõppu jõudis Rapla Tyler Cheese'i kaugviske abil kolme punkti kaugusele. Mark-Andreas Jaaksoni viimaste sekundite kahene tähendas aga, et Pärnu juhib viimase veerandaja eel siiski viie punktiga.

Rapla jõudis viimaks viigini kolm minutit enne normaalaja lõppu, kui Derrick Woods vajutas palli pealt ja tegi seisuks 72:72. Järgmise paari rünnakuga pääsesid võõrustajad juhtima 77:74. Veel 19 sekundit enne lõppu oli Rapla ees 79:76. Mihkel Kirves teenis siis Woodsilt ebasportliku vea kätte. Kirves tabas kahest vabaviskest ühe, aga järgnenud rünnakul viigistas korvi alla murdnud Isaiah Hart seisu 79:79 peale. Rapla viimase kümnekonna sekundiga enam viskeni ei jõudnud ehk ees ootas lisaaeg.

Lisaajal pääses Rapla kiirelt paari punktiga ette. Pärnu jõudis poolteist minutit enne lõppu ühe punkti kaugusele (89:90), aga lähemale enam mitte. Veel viimastel sekunditel oli külalistel võimalus 93:95 kaotusseisust seis viigistada või kohtumine ära võita, aga pärnakad enam viskeni ei jõudnud.

Rapla Avis Utilitase poolel viskasid kolm meest vähemalt 20 punkti. Kendall Stephens kogus 24, Derrick Issaiah Woods 23 ja Tyler Cheese 20 silma. Woodsi jäi kaksikduublist lahutama üks lauapall. Obrad Tomic lisas 16 punkti.

Pärnu Sadama kapten Mihkel Kirves paugutas üleplatsimehena 27 punkti ja noppis 11 lauapalli. Robert Valge lisas 23 ja Matthew Mccarthy 19 silma.

Kolme võiduni peetava seeria teine kohtumine toimub 17. aprillil Pärnus.

ENNE MÄNGU:

Mullu Eesti-Läti liigas pronksi ja koduses meistriliigas kulla võitnud Pärnu Sadama tänavune hooaeg kulges üle kivide ja kändude, sest meeskond võitis 30-st kohtumisest vaid 12. Neist kuus võitu enam kogunud Rapla Avis Utilitas purjetas aga Eesti-Läti liigas välja veerandfinaali, kus nad jäid kahes matšis alla Riia VEF-ile.

Rapla teeb avakohtumises kummarduse ka publikule, kellele matš on tasuta, ja iga saali tulnud inimese pealt maksavad klubi toetajad kassasse 27 senti. Kokku tulev summa panustatakse omakorda kohalikku kogukonda ehk Naksitralli lasteaia õuealale korvpallikonstruktsiooni soetamiseks.

Tiimi peatreener Arnel Dedici sõnul on meeskond kolme võiduni toimuva veerandfinaalseeria eel elevil. „Õhkkond meeskonnas on väga hea ja positiivne. Meeskondade vaheline rivaliteet on üsna pika ajalooga ja see lisab vaieldamatult mõnusat pinget. Võidab kahtlemata see, kes on rohkem mängus sees ja valmis. Läheme andma endast maksimumi,“ rääkis juhendaja.

Põhihooaja omavahelistes mõõduvõttudes võitis Rapla võõrsil 81 : 66 ja kaotas kodus 73 : 76. Kui Rapla sai viimastel nädalatel kaks kõva kohtumist, siis Pärnu pidi end vormis hoidma sõprusmängudes. Pärnaka Robert Valge sõnul oli kontrollkohtumisi vaja, et mängutunnetus täiesti ära ei kaoks. „Üks mäng läks natuke kehvemini ja üks paremini, aga nendest pole mõtet väga midagi järeldada, sest kohamängud tulevad täiesti teistmoodi ning on oluliselt raskemad ja võitluslikumad,“ rääkis tagamängija.

„Meeskonna kliima on päris hea, läinud ajapikku paremaks ja sisepingetest rääkida ei saa. Kuigi mängijatel on pisihädasid, siis kõik on terved, valmis mängima ja andma endast 100%. Raplaga on meil alati meeletu andmine. Ootan kõiki pärnakaid bussiga Raplasse ja anname minna!“ lisas Valge.