Reedel kell 13 Eestisse jõudnud ja hilisõhtul mängu lõpetanud Kalev/Cramo alustas pronksimatši uimaselt: mööda visati esimesed 11 viset. Kuigi parem polnud ka tartlaste algus, mistap oli pärast kuut ja poolt minutit tablool skoor 0 : 6. Kalev/Cramo sai lõpuks Oleksandr Kovliari ja Al Gilberti tabamuste abil silmad pähe, aga nad kaotasid avaveerandi 8 : 14.

Kui avaveerandil vedas tartlasi seitse silma toonud tsenter, Slovakkiast pärit Tomáš Pavelka, siis teisel neljandikul läks hoogu Ameerika Ühendriikidest pärit tagamängija Ty Gordon. Viis minutit enne kahe poolaja vahelist pausi oli Kalev taga juba 15 : 30. Mārtiņš Meiersi õnnestumise abil suutsid kalevlased vahet mõnevõrra vähendada, kuid pikemale mõttepausile läksid nad 24 : 34 kaotusseisus.

Esimesel poolajal sai Kalev/Cramo poolel käe valgeks kõigest kolm meest, ent pärast puhkepausi hakkasid punkte tooma ka teised. Kaitses agressiivsemalt ja rünnakul kiiremalt tegutsema hakanud tallinlased läksid Meiersi korvist minut enne neljanda veerandi lõppu juhtima 45 : 44 ja sellelt seisult mindi vastu ka viimasele kümnele minutile.

Pronksmedalite saatus selgus 707 pealtvaataja ees põnevas lõpplahingus. Poolteist minutit enne kohtumise lõppu oli Maks & Moorits taga 55 : 58, kuid siis võttis mängu üle Gordon. Esmalt viis ameeriklane tartlased vabaviskejoonelt silma kaugusele. Järgmise pallivaldamise lõpetas ta 2 + 1 rünnakuga – kuigi Gordon vabavise läks mööda, siis palli upitas korvi alt sisse Pavelka.

Kalev/Cramo poolelt vastas Kristjan Kitsing kahe õnnestunud vabaviskega. Tartul võttis järgmise viske enda õlule Gordon, aga tema keeruline üle käte kolmene läks mööda. Kalevil jäi seisult 60 : 61 mänguaega ühe rünnaku jagu, ent korvi rünnanud noor mängujuht Kovliar puterdas palli üle otsejoone.

Vabaviskejoonele saadetud Gordon sopsas sealt kaks sooritust, 60 : 63 kaotusseisus Kalev/Cramo üheksa sekundi vältel korvi alt palli sisse ei saanud ja Tartu sõidab Tallinnast koju pronksmedalitega. Kalev/Cramot vedasid Meiers ja Kovliar, kelle arvele jäi vastavalt 20 ja 19 punkti. Tartu poolel viskas Gordon üleplatsimehena 26 silma, Pavelka toetas teda 12-ga.