Eile streikide tõttu Prantsusmaale kinni jäänud ja Nantes’ist kaheksatunnise autosõiduga Brüsselisse liikunud kalevlased jõudsid kodumaale kuus tundi enne kohtumise algust. Tallinlased pääsesid 35-sekundilise mängu järel 2:0 juhtima, ent see jäi enam kui seitsmeks minutiks väljakult ainsaks õnnestumiseks. Kuid agresiivse kaitse vastu kasvas skoor visalt ka Riia VEF-il. Kümne minutiga väljakult 15-st sooritusest vaid kolm sopsanud Kalev kaotas ründelaudade ja vabavisete toel avaveerandi 11:14.

Teisel neljandikul sai aktiivselt vahetusi teinud Kalev/Cramo 1246 pealtvaataja ees rünnaku lõpuks lippama. Tanel Kurbase sopsanud kaugviskest pääsesid tallinlased 2.45 enne pikemat puhkepausi juhtima esmakordselt nelja silmaga. Veerandaja lõpus olid siiski kindlamad külalised Lätist, mistap Heiko Rannula hoolealused läksid riietusruumi seisult 33:34.