Avageimi esimeses pooles kumbki võistkond pikalt eest ei pääsenud ja otsustavatele punktidele mindi 15:15 viigiseisult. Seejärel tegid võõrsil mänginud tartlannad 2:0 vahespurdi ja asusid õige pea 20:17 juhtima. Geimi lõpus särasid tablool Tartu esinduse 25:22 võidunumbrid, vahendas volley.ee.

Teise geimi sündmusi dikteeris koduvõistkond TalTech/Tradehouse, kes haaras koguni 15:9 eduseisu. Kuigi külalistel õnnestus vahe neljapunktiliseks (16:20) mängida, siis võõrustajatele ohtlikuks ei saadud – TalTech viigistas 25:20 geimivõiduga mänguseisu.

Kohtumise põnevaimaks kujunes kolmas geim, mis kulges justkui Ameerika mägedel. Esmalt asus Tartu naiskond 8:4 juhtima, kuid õige pea olid tablool 9:9 viiginumbrid ja seejärel pääses 12:10 ette TalTech. Võõrustajad pikalt eduseisu nautida ei saanud, kui külalised võtsid seisul 14:13 juhtohjad. Seejärel rõõmustas Tallinna naiskond saali tulnud kodupublikut 3:0 vahespurdiga. Koduvõistkonna 21:19 eduseisus tundus, et geim kaldub TalTechi poolele, kuid Tartu naiskond ei olnud enda viimast sõna veel öelnud. Esmalt kogusid külalised kolm järjestikust punkti. 22:22 viigiseisult liiguti edasi sarnase stsenaariumi järgi – Tartu võistkond sai juhtima, kuid pealinna naiskond viigistas esimesel võimalusel. Geim sai lõpplahenduse Liisbet Pilli rünnakupunktiga, mis tõi tartlannadele 27:25 geimivõidu.

Tõusude ja mõõnadega mäng jätkus ka neljandas geimis, kus tartlannade 19:14 eduseis muutus 19:23 kaotusseisuks. Kätriin Põllu serviseeria toel suurest kaotusseisust välja tulnud ja initsiatiivi haaranud võõrustajad viisid 25:21 geimivõiduga mängu viiendasse geimi. Koduvõistkonna hea hoog jätkus ka otsustavas geimis, kus spurditi 6:1 ja 10:5 seisuga juhtima ning võeti 15:10 geimivõiduga 3:2 (22:25, 25:20, 25:27, 25:21, 15:10) mänguvõit.

21 punktiga tõusis resultatiivseimaks Dzintra Lember, kelle efektiivsusnäitaja oli mängu parim +13. Milja Raitis lisas võitu 17, Maren Mõrd 14, Kätriin Põld 11 ja TalTechi üheksast blokipunktist viis toonud Eliisa Peit 10 punkti. Karlotta Kattai ja Ingrid Kiisk kogusid Tartu naiskonna ridades 19 ning Mari Arak 10 punkti. Kui Kattai kasutegur oli +8, siis neljandas geimis hätta jäänud Kiisk lõpetas mängu -2 punktiga.

Finaalseeria jätkub laupäeval kell 17 Tartu Ülikooli spordihoones, kui kavas on kolme võiduni peetava seeria neljas vastasseis.