Baskonia püstitas klubi punktirekordi

Euroliigas peeti neljapäeval kuus mängu. Kotsari ja Raieste koduklubi Baskonia (18-15) alistas koduväljakul 120:100 (32:24, 23:27, 33:24, 32:25) Villeurbanne'i ASVEL-i. 120 punkti tähistab ühtlasi Baskonia uut punktirekordit Euroliigas.

Baskonia võitis ASVEL-i vastu kodus avapoolaja 55:51 (32:24, 23:27). Baskonia tegi suurema vahe sisse kolmanda veerandajaga, mille järel juhiti 13 punktiga. Viimasel veerandajal kontrollisid võõrustajad juba kohtumist.

Taas oli ühes võtmerollis Kotsar, kes veidi enam kui 21 minutiga viskas 15 punkti (kahesed 6/8), noppis kuus lauapalli ning jagas kolm resultatiivset söötu. Tema efektiivsusnäitaja oli 23. Raieste ligi seitsme minutiga punktiarvet ei avanud. Tema kontole läks kirja üks ründelauapall ning üks pallikaotus.

Vägeva mängu tegi võitjate poolel Darius Thompson, kes kogus 23 punkti, 12 söötu ning sai efektiivsusnäitajaks kirja koguni 36. Leedulase Rokas Giedraitise arvele jäi 19 silma. ASVEL-i mängumees Jonah Mathews viskas üleplatsimehena 25 punkti.

Kui Kaunase Žalgiris oleks täna kaotanud, oleks Baskonia kindlustanud võiduga juba täna koha veerandfinaalis. Žalgiris sai varasemas mängus aga 68:67 jagu Tel Avivi Maccabist ehk nii Žalgirise kui Baskonia saatus selgub järgmisel nädalal põhiturniiri viimases voorus.

Viimases voorus läheb Baskonia (18-15) järgmisel nädalal võõrsil vastamisi Piraeuse Olympiacosega (23-10). Žalgiris (18-15) kohtub samal ajal võõrsil Müncheni Bayerniga (11-22).

Žalgirise lootused elus

Leedus Kaunases läksid neljapäeval vastamisi kohalik au ja uhkus Žalgiris ning Iisraeli tippklubi Tel Avivi Maccabi. Haarava lõpplahenduse saanud kohtumises alistas Žalgiris kodupubliku rõõmuks vastased 68:67 (17:17, 25:28, 14:7, 12:15).

Punkt-punkti heitluses toimunud matšis mindi viimasele minutile vastu 67:67 eduseisus. Otsustava punkti tõi Žalgirisele 21 sekundit enne mängu lõppu Isaiah Taylor, kes murdis korvi alla ning teenis kaks vabaviset. Taylor tabas kahest vabaviskest ühe. Maccabil oli kasutada viimane rünnak, aga pikalt palli hoidnud Wade Baldwin IV viimase sekundi vise läks mööda.

Žalgirise poolel tõi Roland Šmits 13 punkti. Taylori arvele jäi 12 silma. Maccabi särgis said kahekohalise arvu punkte kirja viis meest. Baldwin ja Jarell Martin kogusid 12 punkti.

Žalgiris (18-15) hoiab tänu võidule elus veel võimalusi jõuda veerandfinaali. Viimases voorus läheb Leedu esiklubi vastamisi Müncheni Bayerniga. Vaatamata napile kaotusele kindlustas Maccabi (19-14) siiski koha play-offis.

Tiitlikaitsja langes konkurentsist!

Õhtu esimeses mängus alistas Crvena zvezda 85:77 Olympiacose. Serbia klubil veerandfinaali aga enam asja pole. Olympiacos on omakorda koht juba varasemast tagatud.

Sammu veerandfinaali suunas astus Istanbuli Fenerbahce, kes sai numbritega 103:86 (23:17, 25:23, 24:23, 31:22) jagu linnarivaalist Anadolu Efesist.

Fenerbahce resultatiivseim oli Nigel Hayes 26 punktiga. 17 silma kogusid Dyshawn Pierre ning Tyler Dorsey. Anadolu Efesi poolel vastas Will Clyburn 21 punktiga.

Fenerbahce (19-14) kindlustab täna edasipääsu, kui Baskonia peaks ASVEL-ile käimasoleva matši kaotama. Kahel viimasel aastal Euroliigas võidutsenud Anadolu Efesi jaoks tähendas kaotus aga, et neil pole enam võimalik veerandfinaali jõuda. Neil on enne viimast vooru koos 16 võitu ja 17 kaotust.

Madridi Real sai kodus Müncheni Bayernist jagu 79:67 (19:15, 21:23, 16:8, 23:23). Hispaania hiid tõusis 23 võidu ja 10 kaotusega jagama esikohta Olympiacosega. Bayern (11-22) jätkab 16. real.