Korraldajate vaatest osutus üritus igati edukaks, kuna tõi kokku lausa 92 lumelaudurit – nii suurt osavõtjaskonda pole lumelauavõistlustel Eestis nähtud viimase paarikümne aasta jooksul

Banked Slalom võistluse formaat erineb slopestyle’ist ja Big Airi võistlustest ning oli Open klassis teise koha saanud Lissel Rauni sõnul palju vabam ja nauditavam.

„Sai sõpradega head aega veeta ja samas ka võistlustulemuse kirja saada. Ideaalne kombinatsioon!“ ütles ta. „Kuna veetsin suurema aja sellest hooajast Austrias, siis ei olnud mul kuskil harjutada. Lendasin koju just päev enne.“

Maik Grüner, kes on esimese põlvkonna lumelaudur ja võitis Master Meeste klassi, lisas: „Tore formaat. Ei harjutanud. Viimati sõitsin lumelauaga täpselt aasta tagasi Kütiorus. Aga rulasõitu sai tehtud suvel ja sügisel. Tulen kindlasti ka uuel aastal osalema.“

Võistlus toimus erinevates vanuseklassides: juuniorid, Open klass ja Masters (40+ vanuseklassile). Noorim osavõtja oli suisa 6-aastane.

Võistlus oli üksikute sõitude formaadis aja peale, mis andis võistlejatele võimaluse end individuaalselt proovile panna. Kokku oli rajal 12 bank’i ehk kurvi ja paar lumelauakrossist tuntut roller’it, millest pidi üle sõitma võimalikult kiire ajaga.

Meestest sõitis päeva kiireima aja kohalik lumelaudur Marten Kikas, kelle tulemus oli 28,87 sekundit ja naistest Kaili Randmäe (32,78).