Jaan Roose on professionaalne slackline'i sportlane, kes on osalenud mitmetel võistlustel ja võitnud erinevaid tiitleid, sealhulgas 2016. aasta Slackline'i maailmameistrivõistlused. Ta külastas Keeniat 2022. aasta lõpus ja näitas oma oskusi kohalikul külaturul, tutvustades nii Keenias suhteliselt haruldast slacklining-spordiala.

Kuid Roose tuli ka kavatsusega ületada mandrirekord ja ta tegi seda Samburu maakonna südames asuvate Cat and Mouse kivimoodustiste vahel. Asukoht valiti välja just ainulaadsete kivimoodustiste ja kultuurilise tähtsuse tõttu Samburu rahva jaoks.

Samburud on kohalik karjakasvatajate rühm, kes on tuntud oma traditsiooniliste tseremooniate ja eluviiside poolest. Vägiteo lõpuleviimiseks sai Roose traditsioonilise õnnistuse Samburu vanematelt, keda oma kogukonnas väga austatakse.

Slackline'i ülesseadmine kestis kokku 16 tundi ja 30 minutit - ülespanekul aitasid kaasa kohalik ronimiskogukond ja Climbing Life Kenya. Slackline rippus 151 m kõrgusel Catil ja 195 m kõrgusel Mouse'il, pakkudes Roosele ainulaadset väljakutset pannes mehe keerulisest kallakust üles kõndima.

Õigete ilmastikutingimuste saabudes alustas Roose slackline'il kõndimist ning võitles 58 minutit karmi päikese ja kuni 9 m/s puhuva külgtuulega.

Roose saavutused tõstavad esile erilisi spordialasid ning tutvustavad selliste asukohtade ilu ja kultuurilist tähtsust nagu Samburu maakonnas asuv Cat and Mouse kivimoodustis.

Vaata videot Red Bulli lehelt siit.