Viimsil oli seejuures veel lõpusekunditel võimalus võit võtta, kuid Devin Lee Harrist ei lastud 57:59 kaotusseisul viskele ning Ronalds Zakise raske kolmene korvi ei kukkunud.

Prometei kohtub reedel ühisliiga poolfinaalis Tartu Ülikool Maks ja Mooritsaga (kell 16.00). Teise finalisti selgitavad Kalev/Cramo ja Riia VEF (kell 19.00). Paf Eesti-Läti liiga finaalturniir mängitakse Tallinnas Unibet Arenal ning mänge näeb otse ka Delfi TV-st. Kohamängud toimuvad laupäeval.

Viimsi kaotas täna Riias avaveerandi 10:17, kuid vägeva spurdi järel pääseti enne poolajavilet juhtima 30:25. Pikale vaheajale mindi Viimsi eduseisus 30:27. Kolmandal veerandil hoidis Viimsi edunumbreid ning enne otsustavat perioodi olid külalised ees 48:41.

Viimase veerandi alguses oli Viimsi kolm minutit kuival, kuid õnneks ka Prometei visked ei tabanud ning ukrainlased jõudsid vaid kolme punkti (45:48) kaugusele. Veerandaja keskpaigaks suutis Prometei viigistada (52:52). Kaks minutit enne lõppu tegi Ronalds Zakis 55:55 viigiseisul ründevea ning Ondrej Balvini pealtpanek viis Prometei üle tüki aja juhtima. Devin Lee Harrise vabavisked tõid uuesti tabloole viigi, ent Gian Clavelli keskpositsiooni vise kukkus samuti korvi (57:59). Lõpuminutil kumbki meeskond ei tabanud ning vahe püsis kahepunktilisena. 7,5 sekundit enne sireeni oli Viimsil kasutada viimane rünnak, ent paraku Zakise raske kaugvise ei tabanud. Otsustavale viskele üritati tegelikult mängida Harrist, ent ukrainlaste kaitse ei lasknud teda viskele.

Prometei parim oli kaksikduubli teinud Balvin 18 punkti ja 12 lauapalliga. Ukraina tippklubi tabas seejuures kaugviskeid vaid 10%-liselt (3/29). Lauas jäädi aga peale 48:42 (sh ründelauad 18:12).

Viimsi suurimad korvikütid olid Karl-Johan Lips 15, Zakis 12 ja Siim-Markus Post 11 punktiga.

Prometei oli avamängu võitnud 91:69, korduskohtumises jäi Viimsi/Sportland kahe lisaaja järel peale 107:105.