Colapinto noppis Melbourne'i ringajal sprindisõidus etapivõidu Aroni tiimikaaslase Zak O'Sullivani ja colombialase Sebastian Montoya (Hitech) ees.

Paar tundi pärast sõitu teatati F3 sarja kodulehel, et Colapinto on diskvalifitseeritud. Nimelt leidsid kohtunikud, et MP Motorsporti masin ei vastanud reeglitele. Samal põhjusel tühistati ka Colapinto tiimikaaslaste Mari Boya (sai esialgu 9. koha) ja Jonny Edgari (11. koht) tulemused.

Nii kerkis etapivõitjaks O'Sullivan. Teise koha pälvis endise F1 tähe Juan Pablo Montoya poeg Sebastian ja kolmandaks kerkis neljandana finišisse jõudnud Paul Aron. 19-aastane võidusõitja teenis ühtlasi esimese poodiumikoha F3 sarjas.

Kusjuures ka Aron sattus kohtunike uurimise alla kahe eraldi intsidendi eest. Esiteks uurisid kohtunikud, kas Aron surus meelega tiimikaaslase Beganovici ühel hetkel rajalt välja. Teiseks uuriti Aroni ja Caio Collet' kokkupõrget võistluse ajal. Kummagi intsidendi eest ühelegi osapoolele ühtegi karistust ei määratud.

„Esimene sõit Melbourne'is selja taga. Näitasime juba kvalifikatsioonis (Aron sai kuuenda koha - K.R.) head potentsiaali ning läksime sprindisõidule üsna enesekindlalt vastu,“ sõnas vormelilootus Aron Prema pressiteate vahendusel olukorras, mil üldjärjestuses polnud veel muudatusi tehtud. „Võime neljanda koha üle õnnelikud olla. Näitasime korralikku kiirust, tegime mõned head möödasõidud ning tulime konkurentide vahelt edukalt läbi.“

Aron kiitis ka tiimikaaslasi O'Sullivani ja Beganovici. „Kogusime tiimile omajagu punkte ning üldine tunne on hea. Sõidu ajal tuli pidevalt välja turvaauto, mis tegi rehvide temperatuuri hoidmise keeruliseks,“ lisas eestlane laupäevase sprindisõidu kohta. „Lisaks oli mitu kordusstarti, aga üldjoontes saime asjadega hakkama. Auto tasakaal paistab lubav, homseks tundub meil kiirust olevat küll.“

Pühapäeva öösel Eesti aja järgi kell 2.05 toimuvas põhisõidus (45 minutit + 1 ring) starditakse reedese kvalifikatsiooni tulemuste põhjal. Aron oli seal kuues. Esireast alustavad sõitu Gabriel Bortoleto (Trident) ja Gregoire Saucy (ART Grand Prix).