Selver/TalTech jäi seejuures kolmanda geimi alguses ilma ühest põhimehest, kui Denis Losnikov vigastas palli päästes hüppeliigest. See andis aga meeskonnakaaslastele jõudu juurde ja Tartu mäng lagunes täielikult, kirjutab Volley.ee.

Rünnakul väga ühtlaselt tegutsenud Selver/TalTechi edukaimad olid võrdselt 14 punktiga Jan Markus Üprus (+6) ja Oliver Orav (+10), 10 silma jäi nii Marx Aru kui Rauno Tamme asemele. Tartu meeskonnale tõi Matej Šmidl 21 punkti (+10) ja Timo Lõhmus 12 silma (-2).

Vastuvõtt oli parem Selveril: 28% vs 25%, rünnakuid lahendas võitjameeskond 44-protsendiliselt ja Bigbank 42-protsendiliselt. Blokis oli 8:4 üle Selver, servil oli Selver üle 9 vs 4.

Selver/TalTechi algkoosseis: Leo Meyer, Jan Markus Üprus, Oliver Orav, Denis Losnikov, Marx Aru, Andri Aganits, liberod Johan Vahter ja Alari Saar.

Tartu Bigbanki algkoosseis: Markkus Keel, Matej Šmidl, Tamur Viidalepp, Timo Lõhmus, Kevin Soo, Mart Naaber, libero Rait Rikberg.

Mängu algus oli tasavägine, kuni Bigbank Lõhmuse rünnaku järel 11:7 juhtima pääses ja Andres Toobal mõtlemisaega kasutama pidi. Kodumeeskond TalTech jõudis punkti kaugusele (12:11), ent õige pea oli vahe taas kolmepunktiline – 16:13. Geimi keskel vahetas Ronald Järv välja Keele. TalTech tuli veel korduvalt punkti kaugusele ning viigini jõuti Tartu eksimusest seisul 19:19. Geimi lõppu domineeris Tallinna klubi – geimpalli tõi Orav serviässast seisul 24:21 ja TalTechi blokk andis neile geimivõidu 25:21.

Teist vaatust alustasid algkoosseisud, va Tartul Järv. 9:9 seisult sai Bigbank järjest neli punkti ja Üpruse asemel tuli mängu Rauno Tamme, kes kohe ka skoori tegi. Šmidli võimsa rünnaku järel oli Tartu ees 16:10 ja sellest kaotusseisust TalTech enam ei kosunud – geimi võitis Tartu 25:13.

Kolmas geim algas paremini kodumeeskonna jaoks, kui Üpruse järjestikused rünnakud andsid neile 5:1 edu ja Alar Rikberg kasutas mõtlemisaega. 6:1 seisul vahetas Keel Järve välja. Kahjuks vigastas 6:4 eduseisul palli päästes hüppeliigest Losnikov, kelle jaoks oli mäng lõppenud. Tema asemele tuli Tamme. Tartu järjestikuste vigade järel pääses TalTech ette 12:7, Rikbergilt taas mõtlemisaeg. Geimi keskel vahetati taas Järv sisse. Tamme rünnaku järel oli vahe 16:9 ning Orava punkti järel juhtis TalTech 17:10 ning geimi võitis Tallinna klubi tulemusega 25:14.

Neljandas geimis suutis paremini startida Bigbank, haarates 6:3 edu. Seda suudeti hoida, kuni servijoone taga tegi hea seeria Orav – mitu punkti järjest saadi servi järgselt võrgu kohale põrganud pallidest ja viigini jõut Aru puntkist – 12:12. Orava äss andis kodumeeskonnale 14:12 edu, Šmidl võeti puhkama, Viidalepp tema asemele. Uskumatu äss Rikbergile – 16:12 TalTechile. Lõhmuse rünnak võeti blokiga kinni – 17:12 ja taas time- out. 17:13 tuli Šmidl tagasi platsile, ent TalTech läks oma teed, matšpall saadi seisul 24:18 ning see ka realiseeriti. Geim seega 25:18 ja mäng 3:1.

Seeria kolmas mäng toimub 2. aprillil kell 17.00 Tartus ja neljas 5. aprillil kell 19.00 Tallinnas. Vajadusel peetakse viies kohtumine Tartus 9. aprillil kell 17.00, kuues Tallinnas 12. aprillil kell 19.00 ja seitsmes 15. aprillil Tartus kell 17.00.