Mängu alustas selgelt paremini Raplasse külla sõitnud VEF, võites avaveerandi juba 16 punktiga 30:14. Poolajavileks vähenes aga lätlaste eduseis 47:37-le ja kolmanda veerandi lõpuks vaid 66:63-le.

Rapla jõudis seitse minutit enne lõpuvilet ka viigini 72:72. Järgnevaid minuteid mängisid aga külalised rünnakul kindlamalt ning pääsesid poolteist minutit enne sireeni üheksa punktiga (91:82) ette. Rapla suutis veel lõpuminutil vahe korraks nelja punkti peale mängida, ent enamaks jaksu ei jätkunud ning VEF marssis 94:89 võiduga poolfinaali.

VEFi resultatiivsemad olid Maris Gulbis ja Kristers Zoriks võrdselt 19 punktiga. Rapla parimana tõi viis kaugvist tabanud Rait-Riivo Laane 23 punkti, Derrick Woods viskas 17 ja Tyler Cheese 15 punkti.

Kahe võiduni peetava seeria avamängu olid lätlased kodus võitnud 77:54.

VEFi poolfinaalivastane tuleb paarist Kalev/Cramo - Ogre. Seda seeriat juhivad hetkel kalevlased 1:0. Teine kohtumine on laupäeval Ogre koduväljakul.