Mängu algus möödus põhiturniiril teiseks tulnud Tartu Ülikool/Bigbanki kontrolli all, kui kuue punkti järel hoiti 5:1 ja geimi keskel 16:12 eduseisu. Tartlannasid ohtlikult kaugele siiski ei lastud ja põhiturniiri võitnud Tallinna naiskond vähendas kolme järjestikuse punktivõiduga kaotusseisu minimaalseks (15:16). Tõusude ja mõõnadega mäng jätkus ka geimi otsustavatel punktidel, kui külalised jätsid 24:20 eduseisus kasutamata neli geimpalli. Võrdsete mängus kuulus avageim lõpuks 30:28 seisuga Tartu naiskonnale, kirjutas Volley.ee.

Avageimis servi vastuvõtul vaid 23-protsendilise täpsusega tegutsenud TalTech oli teises geimis justkui ümbersündinud, võttes servi vastu 73-protsendiliselt – tasuks 25:22 geimivõit. Kolmandas geimis spurtisid tartlannad 12:7 ja 16:9 ette ning võtsid 25:22 geimivõidu. Kohtumise ühepoolseimaks kujunes neljas geim, milles TalTech loovutas vaid 16 punkti. Viiendas geimis asus Tartu esindus 6:2 juhtima, kuid õige pea leiti ennast 8:10 kaotusseisust. Võõrustajad kaua juhtpositsiooni nautida ei saanud, kui varsti näitas tabloo külaliste 12:11 eduseisu. Kuigi TalTech suutis 12:14 kaotusseisus neutraliseerida kaks vastaste matšpalli, siis viimane sõna kuulus Tartu naiskonnale – 17:15 geimivõiduga saavutas Emajõelinna võistkond 3:2 (30:28, 22:25, 25:22, 16:25, 17:15) mänguvõidu.

Karlotta Kattai tõi võitjatele 18, Ingrid Kiisk 15, kuue blokipunktiga säranud Liisbet Pill 14 ja Ingris Suvi 12 punkti. Dzintra Lember kogus koduvõistkonna ridades 19 punkti, näidates mängu parimat kasutegurit +11. Milja Raitis assisteeris 14 ning Maren Mõrd ja Kätriin Põld võrdselt 12 punktiga.

Mõlemad naiskonnad kogusid blokis 11 punkti ja sarnane oli ka rünnakuefektiivsus – Tartul 40% ja TalTechil 37%. Servi võtsid võitjad vastu 52- ja kaotajad 41-protsendiliselt. Finaalseeria jätkub 30. märtsil kell 19 Tartu Ülikooli spordihoones.

26. märtsil kell 18 alustavad Viljandi Spordihoones kolme võiduni peetava pronksiseeriaga Viljandi Metall ja Barrus/Võru Võrkpalliklubi. 26. märtsil jätkub 5.-7. koha turniir, kui kell 16 lähevad Viimsi koolis vastamisi Viimsi/Tallinna Ülikool ja Rae Spordikool/VIASTON.