Tartu jaoks algas kohtumine raskelt, kui kiirelt jäädi 2:12 kaotusseisu. Seejärel said tartlased rohkem mängu sisse, avaveerand kaotati siiski 20:25. Teisel veerandil kasvas Ventspilsi edu korraks 12 punkti peale (43:31), millele tartlased vastasid 8:0 spurdiga. Poolajale pani magusa punkti siiski Ventspils, kui Ivan Gandia-Rosa tabas eelviimasel sekundil koos veaga kolmese. Robin Kivilt vea välja meelitanud Gandia-Rosa realiseeris ka vabaviske.

Kolmanda veerandajaga kasvatas Ventspils vahet veel kolme punkti võrra. 61:75 kaotusseisust jõudis Tartu seitsme punkti kaugusele (68:75). 3.15 enne normaalaja lõppu pääsesid võõrustajad nelja punkti kaugusele (78:82), aga sellele vastasid Ventspilsi mehed kahe eduka rünnakuga. Turvalisema edu taas kätte saanud Ventspilsi pallurid kontrollisid kohtumist lõpuni ja teenisid lõpuks 10-punktilise võidu.

Tartu poolel viskas Märt Rosenthal 24 punkti. Andri Voinalovõtši ja Tomaš Pavelka arvele jäi 16 punkti. Pavelka võttis ka 14 lauapalli (seitse ründest). Ty Gordon lisas 12 silma.

Ventspilsi pallur Arturs Ausejs tõi üleplatsimehena 27 punkti. Ivan Gandia-Rosa lisas 15 silma, endine Tartu mängumees Emmanuel Wembi sai kirja kaksikduubli (13 punkti, 10 lauapalli).

Mängu hetk (Ventspilsi mängija Gandia-Rosa kolmene koos veaga):

Intervjuu Tartu kapten Märt Rosenthaliga:

Veerandfinaalseeria teine mäng peetakse 29. märtsil Ventspilsis. Kui vaja peaks minema ka kolmandat matši, siis see toimuks 1. aprillil Tartus. Seeria mängitakse kahe võiduni.