Esmalt tuletame veel kord meelde, et sprindi MK-etapp leiab aset tuleva nädala teisipäeval, 21. märtsil, Lauluväljakul, algusega kell 17. Kohal on valdav enamus maailma tippudest, eesotsas norralase Johannes Hösflot Kläboga. Juba ette võib lubada, et sportlikus plaanis tuleb võistlus kompromissitu ja äge.

Suusatamise taustaga Robert Peets räägib detailideni lahti, kuidas Tallinnasse MK-etapp ikkagi saadi. Rahvusvahelisel suusaliidul ehk FIS-il oli eestlastele selge nõudmine ja näiteks seetõttu Otepää võistluspaigana enam kõne alla ei tulnud.

Tallinn sai MK-etapi korraldusõiguse teisel katsel, esimesel otsustamisel jäi mõni hääl puudu. Mis sai kaalukeeleks ja milline nõudmine FIS-il oli?

Räägime võistlusrajast, oodatavast publiku hulgast, saame teada, kes maksab suuresti korralduskulud, millal hakkab suusatajate maailma koorekiht Eestisse saabuma ning kui võrdseks ja ettearvamatuks teeb võistluse piirangutega suusahooldus.

Sekka ka Robert Peetsi taustast, kes on FIS-i tehnilise delegaadina olnud ametis kolmedel maailmameistrivõistlustel ja kümnetel MK-etappidel, töötanud kuus aastat võistlusdirektorina Visma Ski Classic pikamaasuusatamise sarjas, kodusel tandril vedanud Alutaguse suusaklubi ja korraldab seniajani Alutaguse suusamaratoni.

Vestlust veab Ivar Jurtšenko.

Robert Peets