34-ringiline Euroliiga on jõudnud otsustavasse faasi, sest järgmistel nädalatel selguvad kaheksa kohamängudele pääsejat. 29. vooru eel olid esimesed viis meeskonda saanud väikese edu, ent nende järel oli tabel erakordselt tihe: Baskonia, Belgradi Partizani, Tel Avivi Maccabi ja Kaunase Žalgirise kaukas oli 15 võitu, Istanbuli Anadolu Efesel 14 ning Bologna Virtusel ja Valencial 13. Kuid tõotatud maale jõuab sellest seltskonnast vaid kolm tiimi.

Maik-Kalev Kotsari ja Sander Raieste tööandja Baskonia sõitis neljapäeval külla Maccabile. Avaveerandil jäid hispaanlased kaitses päris hätta, sest kümne minutil järel oli tablool nende poolt vaadates 23:29. Tel Avivi satsi mängijate viskekontsert jätkus teisegi neljandiku alguses, sest viis ja pool minutit enne poolajapuhkust säras tablool 29:43.

Mäng käis tõusude ja mõõnadega

Kuid suures kaotusseisus algas Baskonia 11:0 vahespurt, sealjuures tol ajal olid väljakul nii Raieste kui Kotsar, kellest teine viskas spurdi vältel kaks korvi. Kuid päris kannule külalised ei jõudnud ning puhkama mindi seisult 45:49.

Sel hooajal eelnevast 14-st võõrsilmängust vaid neli võitnud Baskonia alustas omakorda ka kolmandat veerandit vägeva 15:0 spurdiga, millega meeskond püüdis pihku 11-punktilise edu. Kuid see jäi hispaanlastel viimaseks ilusaks perioodiks. Atleetlikkuse maksma pannud Maccabi tegi omalt poolt vastu 14:0 spurdi ning viimase kümne minuti eel oli Baskonia juba taga 65:72.

Viimasel neljandikul lappas külaliste mäng edasi, sest otsustava veerandaja keskel oli seis juba 69:83 ja Hispaania meeskond kaotas lõppeks kohtumise 79:93. Kui õhtust midagi positiivset otsida, siis kodusaalis alistas Baskonia Iisraeli parima klubi 116:87 ehk omavahelistes matšides jäid nad siiski plussi.

Baskonial oli kaare tagant must päev

„Korvpalli vaates olime kaitses peaaegu terves mängus päris head. Nad on rünnakul päris teravad, aga näitasime iseloomu. Eriti teisel poolajal. Samm-sammult saime asjad jooksma,“ ütles kohtumise järel Maccabi peatreener Oded Kattash.

Iisraeli klubi juhendaja pööras tähelepanu sellelegi, et Baskonia sopsas 32-st kaugviskest vaid viis. Külaliste kõige ohtlikum snaiper Markus Howard tabas kaare tagant kaheksast viskest vaid ühe, nii Vanja Marinkovic kui Darius Thompson panid mööda kõik viis kolmest. „Neil polnud kuigi hea viskepäev. Osa sellest oli meie kaitsel, aga osa oli õnn. Kuid sa vajad sellistes mängudes ka õnne,“ tõdes Kattash.

Baskonia parimana tõi leedukas Rokas Giedraitis 18 punkti. Korralik õhtu oli ka Kotsaril, kelle statistikareale jäi 23 minutiga 12 punkti (visked platsilt 5/7 ja vabaviskejoonelt 2/2), üheksa lauda (neist kolm vastase korvi alt), kaks korvisöötu, üks vaheltlõige ja tiimi parima efektiivsusnäitaja. Raiestele tiksus seitse minutit, mille vältel ta tõi kaks silma (visked mängust 1/2) ja noppis ühe laua. Maccabi poolel tegi enim pahandust endine Baskonia mängumees Wade Baldwin IV, kelle arvelduskontole jäi 24 punkti, seitse lauapalli ja kaheksa korvisöötu. Silmapaistev oli juba avapoolajal kaksikduubli kirja saanud Josh Nebo, kes lõpetas matši 15 silma ja 14 lauapalliga.

„Tavaliselt skoorime kaugviskeid paremini, aga viimasel veerandil oleksime pidanud võitlema paremini. Nad skoorisid sisuliselt igal rünnakul,“ võttis Baskonia loots Joan Peñarroya enda vaates õnnetu matši kokku. Järgmisel nädalal sõidab Baskonia meeskond külla Belgradi punatähtedele.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid