22-aastane Vips sai enda käsutusse Rahal Letterman Lanigan Racingu (Honda) meeskonna auto, kus ta asendas Jack Harveyt, kes sai IndyCari sarja hooaja avaetapil Floridas vigastada.

IndyCari pressiesindaja ütles, et Harvey tervislikku seisundit hinnatakse uuesti enne 2. aprillil Texases toimuvat teist etappi. Kui Briti võidusõitja ei parane, võib võimalus avaneda ka Vipsi jaoks, spekuleerib NBC.

Esmaspäeval toimunud testimisel läbis Vips kokku 91 ringi ning sõitis välja 13. aja (+1,245). Kokku käis rajal 16 sõitjat.

Parimat minekut näitas Penske (Chevrolet) piloot Scott McLaughlin (1.06,222), kes edestas tiimikaaslast Will Powerit 0,207 sekundiga.

Vipsi meeskonnakaaslased Christian Lundgaard (+0,303) ja Graham Rahal (+0,565) said kirja vastavalt kolmanda ja üheksanda aja.

Jüri Vips Barberi ringrajal:

Vips testis esmakordselt IndyCari masinat mullu oktoobris Sebringi ringrajal.

Mulluse F2 hooaja lõpetas ta Hitech Grand Prix sõitjana kokkuvõttes 11. kohal. Vipsi hooaega jäi varjutama eelmise aasta juunis puhkenud skandaal, kui ta kasutas videomängu otseülekande ajal rassistlikke väljendeid - sõna „neeger“ - ja nimetas roosat „geide värviks“. Seejärel lõpetas Red Bulli F1 vormelimeeskond eestlasega lepingu, kuid Hitech lubas Vipsil kuni hooaja lõpuni nende tiimis edasi sõita.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid