Eesti koondist ootavad ees mängud 23. ja 27. märtsil. Esmalt kohtutakse Budapestis sõprusmängus Ungariga ning seejärel Linzis Austriaga.

Eesti kõrgliigast on 24-liikmelises koondise nimekirjas üheksa meest: väravavaht Karl Andre Vallner (Levadia) ning väljakumängijad Taijo Teniste (Tammeka), Ken Kallaste (Flora), Märten Kuusk (Flora), Rasmus Peetson (Levadia), Konstantin Vassiljev (Flora), Sergei Zenjov (Flora), Henrik Ojamaa (Flora) ja Martin Miller (Flora).

Kalendri järgi oleks pidanud tänaseks päevaks Premium liigas mängitud olema kolme vooru mängud, kuid kaheksal meeskonnal kümnest on peetud vaid üks kohtumine ja Tartu Tammeka pole väljakule pääsenudki. Vaid liiga uustulnuk Harju JK Laagri on saanud pidada kaks kohtumist.

Me võime ka [Austrias] mängida halbades oludes ning siis on hea, kui me saame öelda, et me oleme lumel mänginud.

Thomas Häberli, Eesti koondise peatreener

„Praegu on märts. Ma olen samuti lumel mänginud. Vahel seda juhtub. See on ilm ja me mängime õues. Kümne päeva pärast võib samuti lund sadada. Kunagi ei tea, millised ilmaolud on,“ rääkis Häberli pressikonverentsil.

Kas Premium liiga peaks algama märtsis või tuleks mängugraafikut tulevikus muuta? „Huhh! Suur küsimus... Meil on palju ajusid, kes mõtlevad sellele, mis on Eesti jaoks parim. Olukord pole teiste riikidega võrreldav. Ilmaolud mängivad suurt rolli. Kui ilm on halb, võib alati midagi leida, kui ilm on hea, on kõik perfektne. Hetkel on, nagu on. On otsustatud nii mängida. See pole minevikus halb lahendus olnud ega ole ka praegu. Peame leppima sellega, mis on. Šveitsis Alpide kandis võib ilm samuti olla nõme, eriti aprillis, ning me peame mänge edasi lükkama. Kas me peaksime täielikult graafikut muutma? Ma ei arva, et see oleks küsimus, mida ma saan siin lühilausega vastata.“

Premium liiga avalöök anti 3. märtsil Sportland Arenal eriti lumistes tingimustes. EJL-i president Aivar Pohlak on tagantjärele tunnistanud, et need olud olid ebanormaalsed.

Küsimusele, kas 36-vooruline kalender on Eesti jaoks ainuõige formaat või peaks jalgpalliliit kaaluma Premium liigale ka teisi formaate, vastas Häberli: „Me peaksime alati teistele moodustele mõtlema. Aga nad (jalgpalliliit) on sellele palju mõelnud, küsinud paljude spetsialistide ja inimeste nõu ja leidnud, et see on praegu parim viis kõigile osapooltele Eestis. Arvan, et mina pole õige inimene otsustama, kuidas me peaksime mängima. Minu jaoks on tähtis, et meil oleks teatud arv mänge. Ei ole nii lihtne saavutada parimat graafikut. See muutub alati, aga see muutub ka teistes riikides. Me peame kohanema. Eriti peavad väiksed riigid kohanema erinevate asjaoludega.“

Kas peatreener eelistab, et koondislased mängiksid jäistel väljakutel või oleks parem, kui nad sellistes oludes, nagu Premium liiga on tänavu toimunud, üldse ei mängiks? „Nad saavad [enne koondisemängu] kaks mängu, mis on hea. Alati on parem, kui neil mängud all on. Alati on parem, kui sul on normaalsed olud. Aga jällegi... Me võime ka [Austrias] mängida halbades oludes ning siis on hea, kui me saame öelda, et me oleme lumel mänginud, sest seda võib ka Austrias juhtuda. Mis on õige, me ei tea. On, nagu on. Mäletan, et kui me kaks aastat tagasi tsüklit alustasime, oli koroona mängus ning olukord oli teistmoodi keeruline. Kõigepealt peavad nad olema terved ning mida paremas vormis nad on, seda õnnelikum ma olen. Ma ei saa seda liiga palju muuta,“ vastas Häberli.