Florida poolsaarel toimunud rannavõrkpalliturniir on üks viiest King of the Courti võistlussarja kuuluvast võistlusest. Ookeanitagusel mõõduvõtul polnud kellestki meie esiduole vastast ja välja teeniti turniiri esikoht. Otsustavas finaalmatšis oldi paremad noorest Tšiili paarist Noé Aravenast ja Vicente Droguettist.

„Kusti Nõlvak ja Mait Tiisaar valmistasid turniiril palju meelehärmi ebainimlike soorituste ja mänguga. Nõlvak oli üle käe tõstetud pallidega nii loominguline, kui üldse olla saab. Tiisaar oli enesekindluse torn, kes näitas pärast kolmekuulist võistluspausi imelist taset,“ kirjutas turniiri ametlik koduleht Eesti volleduo kohta.

Järgmine King of the Courti sarja kuuluv mõõduvõtt toimub mai lõpus Hamburgis.

Pärast eelmise aasta lõpus Tiisaarele tehtud puusaoperatsiooni oli see paari esimene ühine turniir. Nõlvak – Tiisaar alustasid otse põhiturniirilt, kuuludes A-alagruppi, kus lisaks mängisid ameeriklased Tri Bourne – Chaim Schalk, Tšehhi duo Ondrej Perušic – David Schweiner, lätlased Aleksandrs Samoilovs – Janis Šmedins ja kvalifikatsioonist tulnud ameeriklased Caleb Kwekel – Dylan Zacca, vahendab Volley.ee.

Eesti paar lõpetas alagrupiturniiri teise kohaga Tšehhi paari järel, tagades sellega koha otse poolfinaalis. Seal olid vastaseks taas Perušic ja Schweiner, Marco Grimalt – Esteban Grimalt Tšiilist, ameeriklased Hagen Smith – Bill Kolinske ja Argentina – Hollandi segapaar Julian Azaad – Matthew Immers. Sellest seltskonnast väljusid Nõlvak ja Tiisaar esikohaga, jõudes otse finaali.

Finaalis mängisid peale Eesti duo lätlased Samoilovs – Šmedins, tšehhid Perušic ja Schweiner, Katari paar Ahmed Tijan – Cherif Younousse ning Tšiili paar Noe Aravena – Vicente Droguett. Esikolmikusse jõudsid eestlaste selja taga Aravena ja Droguett ning Ahmed ja Cheriff.

Nüüd reisib Eesti esipaar edasi Mehhikosse La Pazi, kus osaletakse Challenge-taseme MK-etapil. Sealt edasi tehakse Mehhikos kaasa ka Elite-taseme MK-etapil Tepicis.