FIE kongressil võeti nimetatud otsus vastu suure ülekaaluga, häältega 89:46.

„Oleme sellest otsusest sügavalt šokeeritud ja nördinud ning me kutsume koheselt kokku presiidiumi koosoleku, et koostada FIE otsusele oma vastus ja see tõenäoliselt vaidlustada,“ teatas Ukraina vehklemisliit.

Venemaal valitsevad mõistagi hoopis teistsugused seisukohad. Venemaa vehklemisföderatsiooni president Ilgar Mammadov tänas kongressi järel liikmeid, kes neid hääletusel toetasid.

„Olen tänulik oma kolleegidele rahvuslikest välisliitudest, kes meid nii avalikult kui ka kulisside taga toetasid ja aitasid,“ ütles Mammadov. „Tõsine töö sai tehtud, see on suurepäraste inimeste meeskonnatöö.“

Venemaa olümpiavõitja Sofija Velikaja teatas, et terve mõistus võitis. „Näitame olümpial oma jõudu paremini kui kunagi varem,“ märkis ta.

Venemaa ja Valgevene vehklejate osalemise olümpia kvalifikatsioonivõistlustel peab veel heaks kiitma ka rahvusvaheline olümpiakomitee (ROK), kuid ilmselt antakse ka sealt agressorriikide sportlastele roheline tuli. ROKi presidendiks on endine vehkleja Thomas Bach, kes teatas juba jaanuaris, et otsib aktiivselt võimalusi, kuidas Venemaa ja Valgevene saaks rahvusvahelisse sporti naasta.

Olümpia eelvõistlused vehklemises algavad aprillikuus.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid