Tegemist oli esimese korraga, kui Eesti kohtunikebrigaad teenindas UEFA klubisarja sõelmängu, teatab Eesti Jalgpalli Liit. KAA Genti (Belgia) ja Istanbuli Başakşehiri (Türgi) vahelises kohtumises abistasid peakohtunik Tohverit äärtel Silver Kõiv ja Sten Klaasen, neljanda kohtunikuna oli ametis Joonas Jaanovits. Mängu videokohtunikud olid Sascha Stegemann ja Mike Pickel (mõlemad Saksamaa).

Vihmases Gentis peetud kohtumine lõppes 1:1 viigiga. Kohtumist jälgis staadionil enam kui 11 300 inimest. Veerandfinaalidesse pääseja selgub 15. märtsil toimuvas korduskohtumises.

Märtsikuus on eestlased ametis olnud ka saalijalgpalli MM-i valikmängudel. 7. märtsil läksid valikmängus pea 3000 silmapaari ees vastamisi Poola ja Aserbaidžaan, mängu esimene kohtunik oli Grigori Ošomkov ning kolmanda kohtunikuna tegutses Jagnar Jakobson. Eestlaste brigaadi kuulus ka lätlane Ingus Purins, kes oli ametis teise kohtunikuna. Poolas toimunud kohtumises teenis 7:2 võidu võõrustaja.

3. märtsil jõudis märkimisväärse saavutuseni endine FIFA-kategooria saalijalgpallikohtunik Ainar Kuusk, kes tegi rahvusvahelise debüüdi kohtunike vaatlejana. Kuusk jälgis kohtunike tegutsemist Armeenia ja Bosnia ja Hertsegoviina vahelises saalijalgpalli MM-valikmängus, mis lõppes armeenlaste 3:2 võiduga.

Peagi on algamas EJLi jalgpallikohtunike baaskursused, mis toimuvad kahes osas: esimene märtsis, teine juulis. Eelregistreerimine on tänaseni, 10. märtsini avatud SIIN.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid