Eesti oli suurema osa kohtumisest nelja-viie väravaga ees, teisel poolajal kasvas edu kohati kuue väravani. Viimastel minutitel suutsid külalised siiski vahet pisut vähendada, olulist rolli mängisid selles Eesti eksimused.

Eesti resultatiivseim oli 11 väravaga Karl Toom, Mihkel Lõpp lisas kuus väravat. Iisraeli kasuks viskas Yonatan Dayan üheksa väravat.

Eesti alustas 2024. aasta EM-i valikturniiri 3. gruppi kahe kaotusega. Oktoobris jäädi võõrsil 23:31 alla Tšehhile ning kodus kaotati 2008. aasta olümpiahõbedale Islandile tulemusega 25:37. Alagrupi liider on kuue punktiga Tšehhi, kes alistas kolmapäeval koduväljakul 22:17 Islandi. Teisel kohal oleval Islandil on neli punkti. Eesti tõusis kahe punktiga kolmandaks, Iisrael jätkab nulli peal.

Blogi:

Enne mängu: EM-finaalturniirile pääsevad iga grupi kaks paremat ja lisaks neli kolmanda koha võistkonda. Seega oleks vajalik, et Eesti suudaks Iisraeli võita nii täna kui ka pühapäeval, mil omavahel kohtutakse Tel Avivis.

Eesti koondise liidritest on puudu Jaapanis palliv Dener Jaanimaa, Karl Roosna ning Jürgen Rooba. Küll on kohal
Saksamaal mängiv Mait Patrail ning viimastes kohtumistes meie rünnakuliidriks tõusnud Karl Toom ja Saksamaal arenguhüppe teinud Mihkel Lõpp.