Minu arvates on suusahüppajad ühed õnnelikud inimesed. Vahel näen unes, et lendan või liuglen maastike kohal, ja see on päris hea tunne. Aga suusahüppajad lendavad ilmsi ja vahel lausa mitu korda päevas! Kord on nad Otepää kohal, siis hõljuvad Hiinas, möödunud nädalal lendasid Sloveenias. Ainult Toompea kohale pole suusahüppajatel veel asja olnud, et seal mitte kellegagi kokku põrgata.
Artti Aigro lend suusahüppe suure mäe võistlusel
Vägev! Tänu 139,5-meetrisele õhulennule sai Kristjan Ilves pärast kahevõistluse suusahüppeid teise koha. Järgmiste tundide jooksul saavutas ta suusatamises neljanda koha, mis on Eesti suusasportlaste viimase 13 aasta parim tulemus.
Rekordimehed. Norra koondis võitis tänavusel Planica MM-il kokku 24 medalit: 11 kuld-, kaheksa hõbe- ja viis pronksmedalit.
Soomlased olid MM-il katastroofi äärel. Mitte kunagi varem pole põhjanaabrid talialade MM-il medalist ilma jäänud, ent kui võistluste lõpuni oli jäänud veel ainult neli päeva, oli soomlaste parim tulemus suusavahetusega individuaalsõidu kesine kümnes koht. Kõige raskemal ajal tõusis soomlaste päästjaks taas Iivo Niskanen, kes oma võimsa sõidu järel vedas soomlaste teatemeeskonna hõbemedalile. Tasub esile tuua, et Niskaneni füüsilise pingutuse aste on võrdeline sellega, kui pärani ta suu suusatamise ajal läheb. Selle foto tegemise ajal pani legendaarne suusataja kõik välja!
Koos lõpuni välja! Kaksikõed Kaidy ja Keidy Kaasiku alustasid maratoni kõrvuti ning 30 kilomeetrit ja poolteist tundi hiljem lõpetasid samuti kõrvuti.
Kaidy Kaasiku laskumine Sloveenia mägede vahel
Võistluspaika ümbritsevad kaunid mäed. Aga nende Põhja-Sloveenia mägedega on selline asi, et nad liiguvad aeg-ajalt ühest kohast teise. Enne võistlust, kui käisin fotopositsioone otsimas, olid nad ühel kohal, aga kui hiljem tagasi tulin ja pildistama hakkasin, siis olid nad taustalt justkui kadunud. Kavalad need Sloveenia hiiud.

Järgmine põhja suusaalade MM toimub 2025. aasta 26. veebruarist 9. märtsini Norras Trondheimis.