Selver võttis TalTechi spordihoones peetud avamatšis kindla 3:0 võidu. Geimid kuulusid kodumeeskonnale numbritega 26:24, 25:13, 25:16.

Võitjatmeeskonna edukaim oli rünnakul 12 punktiga (+6) Oliver Orav, 11 punkti (+9) lisas Marx Aru ja 8 (+8) Andri Aganits. Selveri vastuvõtt oli 55% ja rünnak 36%, blokiga teeniti 11 punkti (5 blokki pani Aganits ja 4 Aru) ning servil löödi 13 ässa ja eksiti vaid 8 pallingul.

Barruse parim oli 13 punktiga (+2) Matthew Slivinski, 12 silma (+3) lisas John Hatch. Võru statistilised näitajad olid pea kõik kehvemad kui Selver/TalTechil: vastuvõtt 35%, rünnak 40%, blokiga teeniti 6 ja serviga 2 punkti (13 viga).

Võru meeskonna peatreener Oliver Lüütsepp tõdes, et vastane sai oma asjadega paremini hakkama. „Kaks asja – serviga surusid nad meid nii ära, 13 ässa löödi meile – teine asi meie oma rünnak, kus me hätta jäime. Nende rünnakuga suutsime me hakkama saada, meie blokk-kaitse toimis minu hinnangul. Aga meil polnud kannatlikkust, et oma rünnakut stabiilsena hoida, vaid tagusime blokki sisse. Rünnakuvigade arvus on suur vahe – meil 21 ja neil 8, siit tulebki vahe sisse,“ analüüsis juhendaja.

„Esimeses geimis suutsime mängida küll, aga edasi lasime nende mootori käima ja enam lahendusi ei leidnud. See on hetkel meie tase, eks ka sidemängijal oli esimene mäng pärast pausi. Nemad mängisid mängu teise poole väga hästi ja tasemevahe tuli seal välja,“ lisas Lüütsepp.

Selver/TalTechi juhendaja Andres Toobal oli rahul, et meeskond suutis end hästi mobiliseerida. „Esimese geimi puhul oli võrreldes teistega erinevus selles, et nad said rasked pallid lahendatud ja see hoidis neid hästi mängus. Edasi saime blokiga need kohad kinni ja suutsime kaitses ja rünnakul paremaid lahendusi leida. Ja aserv muidugi õnnestus hästi,“ sõnas Toobal, kes kasutas diagonaalis täna Rauno Tammet.

„Selle põhjuseks on, et Orav diagonaalis sidega head klappi ei ole leidnud ja ta on nelja tsoonist rünnakul efektiivsem. Tamme toob platsile rohkem kindlust, teeb kaitses ja blokis rohkem tööd. Jan Markus Üprus on samuti valmis sekkuma, ta on trennis näidanud paremaid liigutusi, kui siin vahepeal oli. Tal tekkis vahepeal mingi mõõn, eks esimene aasta ka alles diagonaalründaja positsioonil ja see on mõistetav. Teame, et Tammelt punkte väga palju ei tule, aga tulevad targemad lahendused ja vajadusel Üprus tuleb ja aitab rohkem jõuga,“ selgitas Toobal.

Teises poolfinaalis lähevad vastamisi Tartu Bigbank ja Pärnu Võrkpalliklubi. Selle paari avamäng toimub reedel.

Poolfinaalid peetakse kolme võiduni.