23-aastane tagamängija Morant on korvpalli üks suurimaid tõusvaid tähti. Möödunud hooajal viskas ta korvpalliliiga NBA põhihooajal keskmiselt 27 punkti, võttis maha kuus lauda ja andis ligi seitse korvisöötu. Veel vägevam oli tema senine hooaeg, sest jätkuvalt 27 punkti visanud 188 cm pikkune korvpallur andis keskmiselt juba kaheksa korvisöötu. Liiatigi olid grislid läänekonverentsi tipus ja meeskonnast räägiti kui ühest tiitlipretendendist. Viimastel nädalatel on vägevate pealtpanekutega ennast fännide südametesse mänginud Morant sattunud aga järjest pahandustesse.

Nädalavahetusel postitas Ja Morant sotsiaalmeediasse video, kus ta viibutas ööklubis relva. Esmaspäeval teatas Colorado osariigi politsei, et nad algatasid juhtunu osas uurimise. Nimelt oli videos näha mitmeid alkoholi tarbivaid inimesi ning osariigi seaduse põhjal joobes inimene ei tohi relva käsitelda. Siiski pole see veel selge, kas Morant tarvitas ka ise härrasmeesteklubis joovastavaid jooke.

Isegi kui tegu oli seaduse silmis okei, siis asi läks tõenäoliselt vastuollu nii NBA kui ka Memphise Grizzliese reeglitega. Klubi eemaldas mehe koheselt mängivast koosseisust. „Saame öelda seda, et ta jääb kindlasti eemale järgmisest kahest kohtumisest. Aga protsess on pooleli ja tegelikult naasmise ajakava pole,“ tõdes meeskonna juhendaja Taylor Jenkins.

Peatreeneri sõnul peavad mängijad olema eeskujud. „Me võtame seda asja väga tõsiselt. Ühest küljest peame klubina toetama inimest, kes tahab paraneda ja vajab abi. Teisalt peame ka vastutama. Nii riiklikult kui ka liigas on relvavägivald tähelepanu keskmes. Loodetavasti Ja saab sellest aru ning kasvab inimesena,“ lisas ta.

Uurimise algatas ka liiga. Kui Moranti tegevuses nähakse rikkumist, siis ootab teda trahv või pikem mängukeeld. Nimelt pole korvpalluritel NBA mängudele reisides õigus tulirelva kaasa võtta. Colorado osariigis juhtunu toimus aga ajal, kui Memphise sats oli külla sõitnud Denver Nuggetsile.

Olukord võiks olla leebem, aga Morant on varemgi sattunud pahandustesse. Möödunud nädalal kirjeldas Washington Post oma loos kaht Morantiga seotud intsidenti, mille tulemusena esitati politseile avaldus, kuid sportlast ei vahistatud. Esimesel juhul sattus Morant pahandustesse peale tänavakorvpalli mängimist, kui väidetavalt relva vööl hoidnud atleet läks kallale 17-aastasele poisile. Teisel juhul sattus ta rüselusse kaubanduskeskuse turvameestega.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid