„Hea algus. Vastane surus ja üritas oma mängu peale suruda, aga tõestasime ka kontrollkohtumistes, et me suudame kaitses seista. Mul on sõnad otsas, olen väga rahul. Olen mängijate panuse ja võitlusega väga rahul. Pinged on maas ja siit on hea edasi minna,“ lausus ETV otsekandes matši järel sellest hooajast Vaprust juhendav Igor Prins.

Mullune meistriliiga teine meeskond FCI Levadia alustas Sportland Arenal kohtumist teravalt, kuid esimesel pooltunnil tulid nende ohtlikumad olukorrad trahvilöökidest, mille Vukašin Latinovic ja Henri Välja virutasid mööda. Esimese löögi raamidesse tegi Levadia alles kolm minutit enne poolajapausi, kui Ott Nõmm tõrjus Brasiilia ründaja Felipe Felicio soorituse. Seejärel sai omad võimalused ka Vaprus, ent Robin Limbergi löökidele sättis end ette Karl Andre Vallner.

Mõttepausi järel jätkas kohtumine sama stsenaariumiga. Kuigi Levadia valdas märgatavalt enam palli ja teenis kohtumises kokku kümmekond nurgalööki, siis väga häid olukordi Curro Torrese hoolealused ei suutnud tekitada. Korralik surve saadi peale alles viimasel kümnel minutil. 84. minutil pääses kastis peaga löögile Levadia poolkaistja Mihkel Ainsalu, ent pall läks napilt raamist mööda. Kuid tabamuseni Levadia ei jõudnudki.

Vapruse väravavaht Ott Nõmm tõdes, et edu tõi meeskondlik esitus. „Olime tublid, Igor on meid hästi üles kütnud ja meeskonna vaim on väga hea,“ selgitas ta. Kui mullu teenis Vaprus 36 mänguga 11 punkti, siis tänavu said pärnakad kohe avavoorus silma pähe. Tegu oli avavoorus teise üllatusega, sest laupäeval oli Nõmme Kalju hädas Tallinna Kaleviga ja nemadki leppisid Sportland Arenal väravateta viiki.

Sellest hooajast Levadiat juhendav hispaanlane Curro Torres oli arusaadavalt tujutu. „See oli mu siinse ametiaja kõige halvem mäng,“ tõdes Torres, et sõprusmatšides olid asjad märgatavalt paremad. „Esimene poolaeg läks kõik aia taha ja ei saa rahul olla. Hooaja eel olid asjad paremas seisus. Meeskond on noor, peame arenema ja muutuma paremaks.“

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid