VIDEOD | Puust ja punaseks! Millised on meistriliiga videokohtunike töö üldpõhimõtted? Mis olukordades nad sekkuvad?
(4)
2023. aastast alates määrab EJL igale Premium liiga mängule videokohtuniku ja abivideokohtuniku, kes viibivad A. Le Coq Arenal spetsiaalselt nende jaoks välja ehitatud keskuses. Millistes olukordades VAR Eestis sekkub?
Alates tänavusest hooajast määrab EJL igale Premium liiga kohtumisele videokohtuniku (VAR) ja abivideokohtuniku (AVAR). Kohtumiste ajal viibivad videokohtunikud A. Le Coq Arenal spetsiaalset nende töö jaoks välja ehitatud keskuses, mis võimaldab samal ajal teenindada kuni kolme kohtumist.
Videokohtunikud on esimest korda Premium liigas ametis juba sel reedel, kui Premium liiga hooaja avakohtumises on vastamisi valitsev meister Tallinna FC Flora ja liiga uustulnuk Harju JK Laagri. Ajaloolist mängu teenindavad väljakul Karl Koppel, Riivo Stolts, Tauno Rämson ja neljanda kohtunikuna Kevin Kaivoja. Videokohtunikuna on ametis Joonas Jaanovits ja abivideokohtunikuna Aron Härsing.
Kristo Tohver selgitas EJL-i vahendusel, millised on videokohtunike töö üldpõhimõtted.
Loomulikult ei vaata ekraani taga istuvad inimese üle kõiki olukordi, vaid seal on oma protokoll. Laias laastus on videokohtunikel neli tähtsamat mängu osa, millel nad hoiavad silma peal:
1. Valele mängijale antud kaardid
2. Punased kaardid
3. Väravad
4. Penaltid