Kaheksa ringi enne põhihooaja lõppu oli Euroliiga tabeliseis äärmiselt tihe, sest kuuendal kuni kümnendal meeskonnal oli tabelis 13 võitu. Nende sekka kuulusid Maik-Kalev Kotsari ja Sander Raieste tööandja Baskonia kui ka Baltimaade parim klubi Kaunase Žalgiris. Kuid play-offi pääseb liigas kaheksa parimat.

26. vooru esimesed viis mängu peeti neljapäeva õhtul. Barcelonale külla sõitnud Žalgiris katalaanidele vastu ei saanud. Leedu suurklubi kaotas poolaja 36:46, kuid väga kahvatu kolmanda veerandaja järel olid nad juba taga 54:77 ja kogu matši kaotasid nad 74:93.

Barcelona poolel tegi enim pahandust Nikola Mirotic, kelle arvele jäi 28 punkti. Žalgirise poolel oli parim 15 silmaga Ignas Brazdeikis. Barcelonal on sarnaselt liiga juhtiva Pireuse Olympiakosega tabelis 18 võitu, ent kreeklased peavad oma 26. vooru kohtumise täna.

Neljapäevastest teistest mängudes alistas Istanbuli Anadolu Efes 87:82 Ateena Panathinaikose, Belgradi Partizan 88:74 Berliini Alba ja Monaco 86:67 Tel Avivi Maccabi. Õhtu põnevaim lahing toimus Münchenis, kus kodumeeskond Bayern oli viimase veerandi eel Belgradi Crvena Zvezda vastu neljapunktilises kaotusseisus, aga viimase kümne minutiga keerasid nad selle 87:80 võiduks.

Reede õhtul peetakse Euroliigas neli kohtumist. Eestlaste jaoks on põnevaim kell 21.30 algav Baskonia ja Valencia vahele matš, sealjuures mängu eel on mõlemal meeskonnal tabelis 13 võitu ehk tänane õnnestuja teeb kukesammu play-offi suunas. Meeskondade esimese omavahelise kohtumise võitis Baskonia, toona jäi Kotsari arvele 21 punkti ja üheksa korvisöötu.