Rootsi võitis esimese veerandaja 17:16 ning poolajapausile mindi võõrustajate 30:28 juhtimisel. Kolmanda veerandaja alguses jäi Eesti kiirelt kaheksa punktiga taha, aga perioodi lõpuks kahanes kaotusseis minimaalseks 43:44.

Otsustaval veerandajal ei õnnestunud kummalgi meeskonnal initsiatiivi haarata ning kuigi Kregor Hermeti kaugvise viis Eesti 23 sekundit enne lõppu 71:70 juhtima, siis Melwin Pantzar vabavise tõi peagi tabloole viigi.

Pärast minutilist mõttepausi tehti Mikk Jurkatammele korvi all viga ja tagamängija realiseeris kahest vabaviskest esimese. Mihkel Kirvesel õnnestus aga lauapall endale noppida ning kuna Rootsi enam palli kätte ei saanud, siis lõpetas Eesti valiksarja 72:71 võiduga.

Mängu tipphetked:

Võitjate parimana viskas Kristjan Kitsing 14 punkti. Kregor Hermet lisas 11 ja Hugo Toom 10 silma. Rootslaste resultatiivseimaks kerkis Melwin Pantzar, kes kogus 23 punkti, kaheksa lauapalli ja viis korvisöötu.

Eesti lõpetas J-vahegrupi lõpuks ikkagi nelja võiduga kuuendal kohal, sest Iisrael alistas viimases voorus Sloveenia. Pääsu MM-finaalturniirile tagasid Saksamaa (10-2), Soome (9-3) ja Sloveenia (7-5). Rootsi tuli viie võiduga neljandaks.

Blogi:

Nii Eesti kui ka Rootsil on palju puudujaid ja mõlemad mängivad noore koosseisuga.

Eesti koosseis: Kristian Kullamäe, Märt Rosenthal, Mikk Jurkatamm, Robert Valge, Joonas Riismaa, Leemet Böckler, Hugo Toom, Artur Konontšuk, Kaspar Treier, Kregor Hermet, Kristjan Kitsing, Mihkel Kirves

Rootsi koosseis: Melwin Pantzar, Felix Terins, Charles Barton, Elloit Cadeau, Barra Njie, Olle Lundqvist, David Höök, Denzel Andersson, Zaba Bangala, Alexander Lindqvist, Adam Ramstedt, Nicholas Spires

Loe mängu pikemat eellugu SIIT.

Reedel võitis Eesti Tallinnas 79:78 Sloveeniat, Rootsi jäi võõrsil 66:73 alla Saksamaale.