Kohtumise skoor avati 33. minutil, kui karistuslöögi järel saatis peaga palli võrku Casemiro. 39. minutil skooris ManUnited taas. Hea eeltöö tegi Wout Weghorst, pealelöögi sooritas Marcus Rashford ning lõpuks põrkas pall Newcastle’i keskkaitsjast Sven Botmanist väravasse.

ManUnited lõpetas sellega kuue aasta pikkuse tiitlipõua. Viimati võideti mõni trofee hooajal 2016/17. Toona triumfeeriti samuti liigakarikas. Lisaks oldi parimad Euroopa liigas.

Manchesteri punane klubi on liigakarika võitnud nüüd kuuel korral. Lisaks tänavusele ning 2016/17 triumfile oldi parimad ka 1991/92, 2005/06, 2008/09 ja 2009/10.

Saudi Araabia rikkurite toel taas Inglismaal tippu tõusnud Newcastle mängis üle pikkade aastate mõnes finaalis.

Newcastle mängis viimati karikasarja finaalis 1999. aastal, kui FA Cupi esikohamatšis jäädi alla Manchester Unitedile 0:2. Newcastle on liigakarika finaalis varasemalt mänginud ainult 1975/76 hooajal. Toona kaotati finaalis Manchester City’le. Newcastle võitis Inglismaal viimase tiitli 1954/55 hooajal, kui esikoht saavutati FA Cupil. Inglismaa meistriks krooniti nad viimati 1926/27. Hooaegadel 1995/96, 1996/97 saavutati teine koht.