Eesti klubide vastasseisus oli Pärnu Võrkpalliklubi avamängus saanud Selver/TalTechi vastu 3:1 võidu ja vajas seega edasipääsuks kaht geimivõitu. Seda aga kodus mänginud Selver anda ei soovinud, võites kordusmängu 3:0 (25/20 25/19 25/16). Nii otsustati edasipääs kuldse geimiga, kus oli 15:13 parem Pärnu.

Pärnu meeskond alustas koosseisus: Richard Voogel, Hindrek Pulk, Ivory Õuekallas, Tony Tammiksaar, Jörgen Vanamõisa, Kristo-Joosep Peterson, libero Allar Keskülla. Selver/TalTechi algkoosseis: Leo Meyer, Oliver Orav, Rauno Tamme, Denis Losnikov, Andri Aganits, Marx Aru, liberod, Johan Vahter ja Alari Saar.

Avageimis suutsid raskes olukorras olevad Selver/TalTechi mehed peamiselt Orava ja Tamme rünnakute toel kindlamini tegutseda, võites vaatuse 25:20. Teises vaatuses jätkus tasavägist võitlust, kuni kodumeeskond Orava kahe järjestikuse serviässa järel 12:8 edu haaras, veel punkt Oravalt ja Aru äss käristasid vahe juba 16:9-le. Seejärel tehti juba mitmeid vahetusi, ent Pärnu võitles end Kaur Erik Kaisi serviässast punkti kaugusele (20:19). Põhimehed toodi geimi lõpus tagasi mängu ja geim läks siiski Selver/TalTechile tulemusega 25:19. Kolmandas geimis läks Tallinna klubi sama hooga edasi, haarates Tamme hanitusest 9:5 edu ning liikus seejärel vääramatult geimivõidu suunas – lõpptulemuseks 25:16 ja mäng seega 3:0 Selverile. Nii pidi võitja selgitama kuldne geim.

15 punktini mängitavas kuldses geimis sai parema stardi Pärnu meeskond, kes läks Vanamõisa blokipunkti ja Orava rünnakuvea järel ette 5:2. Poolte vahetuseks oli 8:6 peal Pärnu, Kaisi rünnaku järel oli suvepealinna klubi juhtimas 11:8 ning geimi võitis Pärnu 15:13 ning pääses seega poolfinaali.

Statistikat: Hindrek Pulk tõi Pärnule 16 punkti (+12), Kaur Erik Kais lisas 13 silma (+8). Selver/TalTechi edukaimaks kerkis 19 punktiga (+13) Oliver Orav, 16 silma (+15) lisas Rauno Tamme.

Pärnu vastuvõtt oli 39% ja rünnak 40%, blokist saadi 6 ja servilt 9 punkti (4 ässa lõi Kais), eksiti 14 pallingul. Selveri vastuvõtt oli 54% ja rünnak samuti 54%, blokist saadi 9 ja servilt 10 punkti (5 ässa lõi Orav), servil eksiti 13 korda.

Kahjuks langes konkurentsist Võru Barrus Võrkpalliklubi, kes pidi teiskordselt tunnistama Dagavpilsi Ülikool/Ezerzeme 3:1 (25/23 28/30 25/19 25/17) paremust. Avakohtumise oli Daugavpils võitnud samuti 3:1.

Täna oli Võru klubi parim Matthew Slivinski 18 punktiga (+8), Robin Kahu lisas 13 (+7) ja John Hatch 12 silma (+4). Võru vastuvõtt oli 52% ja rünnak 40%, blokist saadi 10 ja servilt 6 punkti (eksiti 15 pallingul. Daugavpilsile tõi Eriks Voronko 22 punkti (+15). Läti klubi vastuvõtt oli 51 ja rünnak 50%, blokiga teeniti 12 ja serviga 1 punkt (14 viga).

Kolmandast veerandfinaalpaarist pääses poolfinaali RTU/Robežsardze/Jurmala, kes alistas täna 3:0 (25/20 25/15 25/16) Jekabpilsi Luši. Avamängu võitis RTU samuti 3:0.