Esimene poolfinaal oli tõeline põnevusetendus, kus matšpall oli neljandas geimis kasutada ka TalTech/Tradehouse´i naiskonnal.

Kaunase resultatiivseim oli 28 punktiga (+15) Martyna Paukštyte, 27 silma (+23) jäi Vilte Bogdanovici arvele. Leedu naiskonna vastuvõtt oli 37%, rünnak 42%, blokist saadi 13 silma ja servil löödi 7 punkti ja eksiti 11 pallingul.

TalTech/Tradehouse´i edukaimaks kerkis 19 punktiga (+12) Maren Mõrd, Kätriin Põld lisas 16 (+9) punkti, Milja Raitise arvele kogunes 15 punkti (+4) ja 14 silma (+4) lisas Marily Lass. Eesti klubi vastuvõtt oli 38% ja rünnakuid lahendati samuti 38-protsendiliselt, blokipunkte kogunes 11 ja servipunkte teeniti 9 (tehti 10 serviviga).

TalTech/Tradehouse´i peatreener Janis Sirelpuu tõdes, et neljanda geimi kaotus oli valus, ent oma mängijatele tal etteheiteid pole. „Neljanda geimi kaotus, kaks või kolm palli saime seal lõpus lüüa ja eks see ikka on valus. Aga me ei alustanud viiendat geimi ka halvasti, olime 5:3 ees, siis soperdasime ise natuke. Lõplikult läks sealt see asi meil käest. Samamoodi on kahju esimesest geimist, kus olime ka pluss viie peal ja tundus, et juba piisav vahe. Aga kokkuvõttes võitlesime ja etteheiteid mul pole,“ sõnas Sirelpuu.

„Meie poolt korralik mäng, tegime pigem ikka hea mängu. Sport on selline ja sellepärast me ju sporti teemegi, et häid emotsioone saada. Aga sellist pettumist ei saa ka kusagilt mujalt, nüüd on vaja see pettumus ja viha homsesse mängu suunata. TalTechi jaoks on iga võimalik medal väga väärtuslik ja läheme homme seda pronksi võitma,“ lisas juhendaja.

Marily Lass tunnistas, et neljanda geimi lõpp mõjus vaimule. „Olgem ausad, neil ikka päris palju „joppas“ ka – said jala vahele ja minule isiklikult läks see neljanda geimi lõpp ikka ajude vahele ja ise põlesin läbi otsustavatel hetkedel. Aga tegelikult me mängisime ju päris hästi, aga vastane mängis samuti hästi, lõpus oli neil natuke õnne ja meil enda lollusi ja nii see tulemus tuli,“ vaatas nurgaründaja poolfinaalile tagasi ja kiitis eriti Maren Mõrda.

„Maren tegi väga hea mängu täna, ta oli kahtlemata mängu parim. Homme peame end kokku võtma ja läheme pronksimängus taas võitlema,“ lisas Lass.

Teises poolfinaalis kohtusid põhiturniiri võitja Jonavos Aušrine ja neljandaks jäänud Riia Võrkpallikool/LU. Seegi kohtumine oli viiegeimiline, lõpuks jäi 3:2 (13/25 16/25 25/22 25/21 15/11) peale Jonava naiskond, kes pääses seega finaali.

Pronksimäng toimub pühapäeval algusega kell 12.00 ja finaal kell 15.00.

Mängu käik:

TalTech/Tradehouse´i algkoosseis: Melissa Varlõgina, Maren Mõrd, Marily Lass, Milja Raitis, Kätriin Põld, Eliisa Peit, libero Meilin Paalo.

Kodusaalis mänginud TalTech/Trdehouse alustas kohtumist hästi, minnes avageimi 6:1 juhtima. Peit tõi blokist oma naiskonnale 13nda punkti ja edu oli 13:9. Varlõgina äss suurendas vahe 16:10-le, ent seejärel sai Leedu klubi järjest kuus punkti, jõudes viigini. Edasi mindi punkt-punktis, TalTech vahetas sidemängijat ja sekkus tuli Julija Mõnnakmäe. Otsustavatel hetkedel tegutsesid aga kindlamalt Kaunase mängijad, võites geimi 26:24.

Teises geimis naasis Eesti klubil algkoosseis. Geimi algus oli taas edukate servide toel hea – Mõrd viis kodunaiskonna 7:3 juhtima, ent Kaunas viigistas blokipunktist 10:10. 15:15 seisult tõid Peit ja Raitis TalTechile järjest viis punkti, ent vastane jõudis punkti kaugusele (21:20) ja Janis Sirelpuu kasutas mõtlemisaega. Põld lõpetas geimi TalTechile tulemusega 25:23.

Kolmas vaatus kulges tasavägiselt. Geimi keskel pääses Leedu klubi kahepunktilisse eduseisu (16:14) ning suutis vahet hoida, kuni Tallinna klubi väga pika pallivahetuse järel 22:22 viigini jõudis. Geimi lõpus vahetas TalTech taas sidemängijat. Servima tulnud Ragne Rahuoja äss andis TalTechile geimpalli seisul 24:23, ent seda ei suudetud realiseerida. Vastaste eksimusest sai Eesti klubi uuesti geimpalli seisul 25:24 ning see ka realiseeriti.

Neljandas geimis jätkas TalTechil sidemängijatest Mõnnakmäe, ülejäänud mängijad samad nagu algkoosseisus. Raitis ja Peit viisid kodunaiskona 10:8 eduseisu, ent õige pea olid omakorda 13:12 peal leedulannad. Kaunase 18:16 eduseisul tuli Mõnnakmäe asemele mängu Varlõgina. Geimi lõpp oli taas tasavägine, 23:23 seisult teenis punkti Põld ja saadi seega esimene matšpall, ent seda ei suudetud realiseerida. Seejärel teenis Kaunas geimpalli seisul 25:24 ja võitis neljanda vaatuse lõpuks 26:24.

Otsustav vaatus algas paremini TalTechi naiskonna jaoks, kes läks Lassi rünnaku järel 4:2 ette. Ent Kaunas viigistas 5:5 ja poolte vahetuseks oli 8:6 peal juba Kaunase naiskond. Edasi tekkis TalTechi poolel mitu ebakõla ning Leedu klubi haaras 11:7 eduseisu. Uuesti sidemängijat vahetanud TalTech enam ohtlikuks ei saanud ja viiena geimi võitis Kaunas 15:10.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid