Eelmisel pühapäeval alanud võistlus tõi endaga kaasa juba teisel päeval asukohamuutuse.

Lätis olid jääolud nii palju halvenenud, et seal 109 jääpurjetajaga võistluse pidamine ei olnud võimalik. Seega võeti vastu otsus minna võistlema Leetu Kertuoja järvele. Teisipäeval oldi valmis minema jääle, toimus tehniline kontroll ja paadid olid juba lahti pakitud, aga siis selgus, et jääle on tekkinud ööga suur pragu ja päeva lõpetas võistluskomitee heisatud must lipp, mis tähendab, et sel päeval võistlussõite ei toimunud.

Kolmapäeval said kõik fliidid, vaatamata kõikuvale ja keerutavale tuulele, ühe võistlussõidu kirja.

Eilne viies võistluspäev oli kõige tegusam. Kõik kolm gruppi: kuld, hõbe ja pronks said teha viis võistlussõitu. Kokku osales 109 DN klassi jääpurjetajat üheksast riigist.

Eestlastest vaieldamatult parima tulemuse tegi Pärnust pärit Mihkel Kosk, kes saavutas Euroopa meistrivõistlustel üldarvestuses teise koha.

Mihkel Kose sõnul oli tegemist jääpurjetamise mõttes pigem tavapäraste oludega, sest kiire plaanide ringi mängimine, võistluspaiga vahetus ja sobiva ilma ootamine käivad selle spordiala juurde.

Sel korral soosisid olud kogenenumaid ja kannatlikumaid sportlasi, nõudlikes tingimustes tuli teha kalkuleeritud otsuseid ja need viisid tulemusteni. Poolast pärit Tomasz Zakrzewski on kolmekordne maailmameister jääpurjetamises ja mitmeid kordi (sh eelmisel aastal) olnud Euroopa meistrivõistluste teine, sel aastal saavutas ta esimest korda Euroopa meistritiitli, seega konkurent oli tugev ja olla nii tugevalt ta kannul, näitab Pärnu sportalse väga kõrget taset.

Üldarvestuse kolmas koht läks samuti Poola, Robert Graczyk'ile, kes ühtlasi saavutas kuldmedali vanusegrupis 50+.

Valitsev Eesti jääpurjetamise meister Argo Vooremaa jäi Euroopa meistrivõistluste arvestuses 12. kohale, Marek Lentsius oli 19. ja Hardi Laurits 22.

Hõbe fliidis oli parim jahtklubi Dago purjetaja Joonas Kiisler, eestlastest sõitis samas grupis veel Haapsalu jahtklubi jääpurjetaja Erki Teras, kes tuli 13. kohale.

Daniel Rüütel Saaremaa Merispordi Seltsist üldarvestuses 26. koht.

Pronks grupis võistles kaks eestlast, Kristian Allikmaa oli kolmas ja Karl Ader 19.

Eraldi toimus U25 sportlaste võistlus, kus Daniel Rüütel saavutas teise koha, kolmas koht läks samuti Saaremaa purjetajale, Karl Aderile.

4.-10. märtsil toimuvad Juniorite Euroopa meistrivõistlused, kus võistlejad osalevad Ice-optimistidel ja DN-junior arvestuses.