151-kilomeetrisel avaetapil eraldus küljetuules peagrupist 12 ratturit, kelle seast selgitati etapivõitja. Millimeetrite mängus jäi peale Merlier (3:17.35), jättes teiseks austraallase Caleb Ewani (Lotto Dstny). Kolmanda koha teenis britt Mark Cavendish (Astana Qazaqstan Team).

51 sekundit hiljem finišeerinud peagrupist oli kiireim iirlane Sam Bennett (Bora-Hansgrohe). Taaramäe ületas finišijoone turvaliselt grupi keskel. Teisipäeval sõidetakse velotuuril 17,3-kilomeetrine temposõit.

Kesk-Aafrikas jätkuval Rwanda velotuuri (UCI 2.1) teisel etapil (132,9 km) pälvis teise etapivõidu järjest inglane Ethan Vernon (Soudal – Quick-Step Devo Team; 3:21.30). Ta edestas Eritrea ratturit Henok Mulubrhani (Green Project-Bardini CSF-Faizane) ja hollandlast Jeroen Meijersit (Terengganu Polygon Cycling Team). Tartu2024 Cycling Teami ratturites sai Markus Pajur (+0.47) 54., Siim Kiskonen (+0.47) 56., lätlane Alekss Krasts (+1.27) 62., soomlane Markus Knaapi (+1.27) 70. ja Joonas Kurits (+1.48) 73. koha.

„Sõidu alguses olid kohe rasked tõusud. Teadsin, et seal läheb mul raskeks. Nii ka oli ning jäin paar korda pundist maha, aga sõitsin omas tempos uuesti järgi,“ rääkis Pajur. „Peale seda ökonoomitasin nii palju kui sain, kuid kaheksa kilomeetrit enne lõppu oli viimane tõus, kus tõmmati asi lõplikult ribadeks. Kahjuks polnud mul piisavalt jalga, et esimestega kaasa minna, seega lõpetasin teises grupis.“

Kokkuvõttes jätkab liidrina Vernon. Teisele positsioonile kerkis Mulubrhan ning kolmandale Meijers. Pajur on 50., Kiskonen 51., Krasts 63., Knaapi 64. ja Kurits 71. kohal.

Teisipäeval on velotuuril kavas ligi 200-kilomeetrine etapp, mille jooksul on kolm esimese, üks teise ja üks kolmanda kategooriaga tõus. Velotuur lõpeb pühapäeval Rwanda pealinnas Kigalis.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid