34-aastane ja 191 cm pikkune Westbrook veetis viimased poolteist hooaega Los Angeles Lakersis. Hiljuti vahetati ta Utah Jazzi, aga Jazz keskendub noorematele palluritele ja Westbrooki 47 miljoni dollari suurune leping ostetakse välja.

ESPN-i andmetel pidas Westbrook läbirääkimisi ka Miami Heati, Washington Wizardsi ja Chicago Bullsiga. Otsustavaks sai tagamängija soov tulla karjääri jooksul esimest korda NBA meistriks ja Clippersiga on selleks paremad võimalused kui eelpool mainitud kolmikuga.

Clippersis ootavad Westbrooki teiste seas ees Paul George ja Kawhi Leonard. George oli aastatel 2017-2019 Oklahoma City Thunderis Westbrooki tiimikaaslane. Clippersi mängijad avaldasid tiimi juhtkonnale Westbrooki palkamiseks suurt survet, aga peatreener Tyronn Lue ja korvpalliosakonna president Lawrence Frank nõustusid sellega ainult juhul, kui Westbrook suudab täita spetsiifilist rolli. Suure tõenäosusega peab Westbrook leppima piiratud minutitega ning mängude otsustamine tuleb jätta Leonardile ja George'ile.

Sama üritas teha ka Lakers. Westbrook sekkus käesoleval hooajal pingilt, viskas keskmiselt 28,7 minutiga 15,9 punkti, võttis 6,2 lauapalli ja andis 7,5 korvisöötu. Reaalsuses oli Westbrooki kasutegur aga negatiivne ja Lakersil ei jäänud üle muud, kui üritada temast lahti saada.

Westbrooki uus koduklubi Clippers hoiab NBA läänekonverentsis 33 võidu ja 28 kaotusega neljandat kohta, Lakers on 27 võidu ja 32 kaotusega 13. positsioonil.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid