Spordikaplan Elina Kivinukk: kui väärkoheldud sportlase koostöö treeneriga toimib, on tal raske leida protestimiseks kohta

Eesti sporti raputas täna järjekordne ahistamisskandaal, kui tähtajatu kergejõustikus tegutsemise keelu sai kõrgushüppaja Karmen Bruusi treener Mehis Viru. Spordikaplan Elina Kivinukk julgustab inimesi väärkohtlemist veel rohkem märkama ja väärkoheldud sportlasi abi otsima.
Bruusi ja Mehis Viru kaasus võib paista mõnevõrra erandlik, sest ametlikult pole 18-aastasel sportlasel ega isegi tema vanematel treeneri suhtes, keda kõrvaltvaatajad süüdistavad ebasündsas ja väärkohtlevas käitumises, ühtegi pretensiooni. Täna ajakirjandusele läkitatud avaldustes viskuvad Bruus ja tema vanemad hoopis Mehis Viru kaitsele.
Et tänast kergejõustikuliidu juhatuse otsuse kaudu avalikuks saanud kaasust käsitletakse siiski kui väärkohtlemist, palusime väärkohtlemise ja ahistamise kui nähtuse teemal kommentaari spordikaplanilt ja psühholoogilt Elina Kivinukilt. Oluline on rõhutada, et Bruusi kaasusega Kivinukk rohkem kui täna meedias kajastatud kursis ei ole, vaid ta jagab oma mõtteid pigem probleemi kohta laiemalt.