Päeva alustas võimsalt Craig Breen, kes võttis SS2-l kindla võidu ning kerkis seitsmendalt kohalt teiseks. Ralli liidriks tõusis Tänak, kes edestas katsel kõiki peale Breeni. Esimesena startiv Rovanperä kaotas katsel Breenile 12,5 sekundit ning langes kokkuvõttes liidrikohalt neljandaks (+7,1). SS3-l võttis katsevõidu Rovanperä. Tänak näitas neljandat aega (+2,2). SS4-l võidutses Takamoto Katsuta, Tänak oli kolmas (+0,5).

SS5-l võttis võimsa katsevõidu Breen, kes kerkis ühtlasi 7,7 sekundiga Tänaku ees uueks liidriks. Kõvasti aega kaotas Katsuta, kes käis autoga üle katuse, aga suutis siiski masina finišisse tuua. Ta kaotas Breenile katsel 48,4 sekundit. Enam kui 20 sekundit kaotas teepuhastajarollis olnud Rovanperä, langedes üldarvestuses neljandalt kohalt viiendaks.

Katsuta startis lõhutud autoga SS6-le, kuid jättis ühel hetkel masina tee äärde seisma. Järjekordse katsevõidu noppis Breen. Tänak oli kolmas (+2,8). SS7-l võttis Tänak hooaja esimese katsevõidu ja ta vähendas Breeniga vahe 6,4 sekundi peale. Õhtuse 5,16 km pikkuse katse võitis Rovanperä. Tänak oli teine (+0,5) ja jõudis päeva lõpuks Breenist vaid 2,6 sekundi kaugusele.

WRC2-s langes liider Emil Lindholm SS3-l võiduheitlusest, kui sõitis suurel kiirusel lumevalli ning kaotas Oliver Solbergile katsel 1.40,8-ga. Solberg tõusis ühtlasi uueks liidriks, edestades SS4 järel Sami Pajarit 6,8 ja Sunineni 8,2 sekundiga. SS4-l kerkis Kaur, kelle Škoda Rally2 masinal on roolivõimuga probleeme olnud, kuuendaks (+19,4). Linnamäe kerkis 8. kohale (+35,6) ja Virves 10. kohale (+43,2).

SS5-l kadus Kauri masinal täielikult roolivõim ning ta kaotas katsel Solbergile 56,4 sekundit. Kokkuvõttes langes Kaur kümnendaks (+1.15,8). Linnamäe sõitis katsel 8. aja (+10,5), aga kerkis üldarvestuses viiendaks (+46,1 Solbergile). Virves sõitis katsel kolmanda aja (+2,2), aga hilines starti kaheksa minutit ning sai ajatrahvi 1.20, mis kukutas ta üldarvestuses 15. kohale (+2.05,4). Virves pidi kahe katse vahel autot küünalt vahetama, sest üks silinder lakkas töötamast. Reede järel juhib võistlust Solberg, kellele järgnevad Pajari (+13,0), Huttunen (+35,1), Veiby (+37,0), Joona (+1.04,4) ja Linnamäe (+1.05,5). Virves hoiab 12. (+2.35,8) ja Kaur 13. kohta (+2.48,8).

Üldseis reede järel: 1. Craig Breen, 2. Ott Tänak (+2,6), 3. Esapekka Lappi (+11,2), 4. Elfyn Evans (+26,5), 5. Kalle Rovanperä (+31,1), 6. Thierry Neuville (+36,8), 7. Pierre-Louis Loubet (+1.16,1), 8. Oliver Solberg (+2.56,8).

Delfi ekipaaž Jaan Martinson, Peep Pahv ja Margus Pahv viibib Rootsis kohapeal ning vahendab sealt värskeid uudiseid ja intervjuusid. Kogu rallist teeb Delfi ka otseblogi. Nagu ikka, läheb alates neljapäevast iga päev eetrisse ka saade „Kuues käik“ ning sedapuhku üle pika aja lausa otsepildis.