Suhteliselt sündmustevaese avapoolaja järel avas Barcelona väravaarve Jordi Alba, kes jõudis sihile 58. minutil. Gavi tegi tosin minutit hiljem seisuks 2:0 ja mängu lõppskoori vormistas teisele väravale tsenderduse andnud Raphinha 79. minutil.

Halb uudis oli Barcelona jaoks nende kapteni Sergio Busquetsi vigastus - hispaanlane tegi juba avaminutitel viga oma hüppeliigesele.

Kuna Madridi Real kaotas selles voorus Mallorcale 0:1, kasvas Barcelona edumaa kaheksapunktiliseks. Kolmandal kohal asuv Real Sociedad kaotab 20 vooru järel Barcelonale 14 punktiga, Madridi Atletico jääb neljandana maha juba 18 silmaga.

Sevilla on alles 16. kohal ning neid lahutab väljalangemistsoonist vaid kaks punkti.

Barcelona peatreener Xavi Hernandez ütles kohtumise järel, et vaatamata suurele edule peab ta suurfavoriidiks ikkagi Reali. „Nad on endiselt suursoosikud, sest nad on valitsevad La Liga ja meistrite liiga võitjad. Tean, et nad võitlevad lõpuni. Oleme näinud vägevaid tagasitulekuid, peame suutma seda vältida,“ sõnas Xavi.

Järgmisel nädalal alustab Barcelona Euroopa liiga play-offi, kus kohtutakse Manchester Unitediga.