ROK tuli välja ideega, et aeg oleks mõelda sellele, kuidas saaksid Venemaa ja Valgevene atleedid ennistada spordisüsteemi. Nii otsib katuseorganisatsioon võimalusi, kuidas kahe agressorriigi sportlased saaksid osaleda 2024. aasta Pariisi ja 2026. aasta Milano olümpial.

1996. aastal poksis olümpiavõitjaks tulnud ja hiljem profina platsi puhtaks löönud Volodõmõr Klõtško tegi idee pihuks ja põrmuks. Mees pöördus sotsiaalmeedias ROK-i presidendi Thomas Bachi poole.

„Te peaksite olema sallivuse ja rahu esindaja,“ ütles Klõtško videos, mille taustaks on Ukraina pealinnas Kiievis hävinud hooned. „Tegite ettepaneku anda Venemaa ja Valgevene sportlastele luba osaleda Pariisi mängudel. Ma ütlen teile: täna on venelased olümpiavõitjad inimsusvastastes kuritegudes. Neil on kuldmedalid laste küüditamises ja naiste vägistamises.“

Klõtško jätkas: „Te ei saa nende kuritegusid panna oma olümpiaembleemile, sest sellega oleksite sõja kaasosalised. Seda tehes reedaksite olümpia põhimõtted. Rahvusvahelise õiguse aluspõhimõtteid jalge alla tallavat riiki ei saa rahvusvaheline spordiorganisatsioon legitimeerida ega toetada. Maailm jälgib teid ja ajalugu mõistab teie üle kohut.“

Volodõmõr Klõtško ja tema vend Vitali on alates Venemaa vägede sissetungist kaitsenud riiki Ukraina sõjaväe ridades.

Jaga
Kommentaarid